24 Mart 2020

ALTINOK: KURALLARA UYALIM BİR BAŞKASININ SAĞLIĞINA ZARAR VERMEYELİM

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören’in her mahallesinde topyekûn temizlik çalışması yürütüyoruz. Kuşcağız Mahallemizde bulunan 8 cadde ve 122 sokakta, 25 araç ve 80 personelimizle birlikte tüm cadde ve sokaklarımızı eş zamanlı olarak temizleyerek dezenfekte ettik. Belediye olarak tüm mahallelerimizde temizlik ve dezenfekte çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Lütfen devletimizin belirlediği kurallara uyalım bir başkasının sağlığına zarar vermeyelim” dedi.

TEMİZLİK ORDUSU KUŞCAĞIZ MAHALLESİNDE

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sahada görev yapan 700 personeliyle ilçedeki her bir mahallede ayrı ayrı temizlik ve dezenfekte çalışması yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda Keçiören Belediyesi tarafından Kuşcağız Mahallesi için kurulan 80 personel ve 25 araçlık temizlik ekibi, 8 cadde ve 122 sokakta; vakumlu yol süpürme araçları, tankerler, çöp kamyonları, çöp acil araçları ve evsel atık bertaraf araçlarıyla temizlik çalışması yapıldı. Temizlik ekiplerinin gün boyu eş zamanlı olarak sürdürdüğü detaylı temizlik çalışmaları vatandaştan da büyük takdir topladı.

51 MAHALLE DETAYLI TEMİZLENECEK

Başkan Turgut Altınok, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan temizlik ekibinin Keçiören’deki 51 mahallenin tamamını detaylı olarak temizlediğini ve dezenfekte ettiğini belirterek, “Belediyemize kazandırdığımız temizlik araçlarımızla ve kurduğumuz temizlik ekibimizle mahallelerimizdeki her bir cadde, sokak, park, bahçe ve boş arazileri temizliyoruz. Mesai mefhumu tanımaksızın sokaklarda gece gündüz demeden vatandaşımızın daha sağlıklı yaşaması ve daha temiz, daha huzurlu, daha güzel bir Keçiören için çalışıyoruz” dedi.

“480 NOKTADA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YÜRÜTTÜK”

Altınok, koronavirüs salgınıyla toplum olarak hep birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yaparak vatandaşları zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda da uyardı. Başkan Altınok şunları söyledi:

“Belediyemize kazandırdığımız temizlik araçlarımızla ve kurduğumuz temizlik ekibimizle mahallelerimizdeki her bir cadde, sokak, park, bahçe ve boş arazileri temizliyor ve salgın hastalığa karşı dezenfekte ediyoruz. Okul, cami, cem evi, mescit, Kur`an kursları, sağlık ocağı, muhtarlık binası, polis karakolu, eğitim ve kültür merkezi, hastane, tıp merkezi, halk eğitim merkezi, öğrenci yurdu, zabıta karakolu, mahalle konağı, stadyum, düğün salonu, emniyet müdürlüğü, vergi daireleri, taksi, dolmuş, otobüs, durak, çocuk oyun alanı, ATM ve piknik alanları gibi 480 ayrı noktada da dezenfekte çalışması yürüttük. Mikrobik ortamlarla birlikte şehrimizin her tarafında dezenfekte çalışması yürütüyoruz. Mümkün olduğu kadar evlerimizden dışarıya çıkmayalım, kurallara uyalım bir başkasının sağlığına zarar vermeyelim.”