AB Müktesebatına uygun olarak Belediyemizin vizyonunu gözden geçirmek ve geliştirmek için çalışmalar yürütmektedir.

Avrupa Birliği konusunda belediyemizin stratejik hedeflerini oluşturmaktadır.

Ulusal ve uluslararası hibe teklif çağrıları takip ederek, uygun olan konulara yönelik proje hazırlıkları yapmakta, ayrıca ilgili birimlere rehberlik etmekte ve koordinasyon sağlamaktadır.

Kamu kurumları nezdinde AB Proje Koordinasyon Ofisi’nin tanıtımı yapılarak, AB Projelerine yönelik yeni işbirlikleri geliştirilmektedir.

Avrupa Birliği Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile temas kurarak Keçiören Belediyesi AB Proje Koordinasyon Ofisi’nin tanınırlılığını arttırarak AB Projelerine yönelik yeni işbirlikleri geliştirmektedir.

AB Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan “9 Mayıs Avrupa Günü” kapsamında çeşitli aktivitelerle gençlere Avrupa Birliği ile ilgili bilgiler sunmaktadır.

AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Merkezleri Başkanlığı 2014 Hibe Teklif Çağrısı kapsamında uygun olan konulara yönelik proje hazırlıkları yapmaktadır.

Avrupa Komisyonu’nun her yıl farklı temalarla düzenlemiş olduğu özel gün ve haftalara uygun çalışmalar planlanarak, Avrupa Birliği’ne yönelik rutin kutlamaların yapılmasını sağlamaktadır.

Keçiören Belediyesi AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Eurodesk Temas Noktası olarak akredite edilmiştir. Bu kapsamda gençlere yönelik çeşitli aktiviteler düzenleyerek, Avrupa fırsatları, Erasmus+ hakkında gençleri bilgilendirmeyi hedeflemektedir.