• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

Başkan' ın Özgeçmişi

Ankara Balâ’da aslen 1964 yılında doğdu. İlk öğrenimini Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu, orta öğrenimini Keçiören Kalaba Lisesi`nde tamamladı. Yüksek öğrenimini uluslararası hukuk alanında yapan Altınok, Türkiye - Azerbaycan ilişkilerine sağladığı katkılarından dolayı, Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından "Fahri Doktora" unvanına lâyık görüldü. Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi`nde çok az kişiye tanınan ders verme yetkisi ile beraber “Profesör” oldu.

Asıl mesleği avukatlık olan Altınok`un siyasi hayatı, Ülkü Ocakları`nda başladı. 25 yaşındayken Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Ardından Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. 12 Eylül Darbesi sonrası 28 yaşında, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı oldu. 1994 yerel seçimlerinde 30 yaşında MHP’den Keçiören Belediye Başkanı seçildi. 1999’daki yerel seçimlerde Fazilet Partisi’nin Keçiören adayı olarak girdiği yarıştan yine galibiyetle çıkararak, ikinci kez başkanlık koltuğuna oturdu. 2004 yerel seçimlerinde ise kuruluş aşamasında bulunduğu AK Parti`yi temsil ederek 3. kez Keçiören Belediye Başkanı seçildi.

Hacı Bektaş-ı Veli`nin " BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLALIM "  felsefesiyle her dönemde kimseyi ayırmadan herkese, her kesime kucak açtı. Hiç kimseyi ötekileştirmedi, ötekileştirmeye çalışana müsaade etmedi. Adalet, hoşgörü ve samimiyet merkezli bir belediye başkanlığı yürüten ALTINOK, gönüllerde taht kurdu.

Tüm Türkiye`nin örnek aldığı bir belediyecilik sistemi kurarak, İLK lere imza attı, yenilikleriyle MODEL BAŞKAN olarak anıldı.

Keçiören`e hediye ettiği eserlerden olan; en büyük kapalı deniz dünyası projesi, en büyük açık hava akvaryumu, çeşmeler, sebiller, saat kulesi, şelaleler, 500’e yakın park - bahçe ve spor kompleksi, yürüyüş yolları, gül bahçeleri, ihtiyaç sahiplerine destek programları, örnek pazarlar, sosyal faaliyetler, eğitimler, konserler, ücretsiz veterinerlik hizmetleri, Türkiye’nin şehir merkezli en uzun teleferiği, Ankara Evi, Türk Büyükleri Anıtı, Orhun Yazıtları ve Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi ile örnek proje "CUMHURİYET KULESİ"  başta olmak üzere Keçiören, Ankara ve Ülkemiz adına vizyoner bir belediyecilik sergileyerek ekol oldu, okul oldu.

Keçiören, Başkanlığı zamanında Kültür ve Turizm Bakanlığı`nın kataloğuna "Gezilecek Yerler" başlığıyla girdi ve bir turizm merkezi oldu.

Özellikle pazar uygulamaları, üniversitelerde araştırma ve tez konusu oldu. İmar uygulamaları, alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla, önceden 6`da 5`i gecekondu olan Keçiören`i sadece Ankara`nın değil, Türkiye`nin parlayan yıldızı yaptı.

2019 yerel seçimlerine Cumhur İttifakı AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı olarak girdi. Keçiören Halkı’nın yoğun desteği ile yeniden Başkan seçildi.

Turgut ALTINOK  evli  olup, iki kız iki erkek evlat babasıdır.