22 Nisan 2024

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Keçiören’in parklarında coşkuyla kutlandı.

Keçiören’in parklarında 23 Nisan kutlandı

Keçiören Belediyesince düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği ikinci gününde de ilçenin birçok noktasında eğlenceli anlara sahne oldu. Bu kapsamda Keçiören’deki Kanuni, Nursultan Nazarbayev, Yunus Emre, Fatih Terim ve Abdulhakim Arvasi Parkları’nda 23 Nisan kutlamaları yapıldı. Palyaço gösterisi eşliğinde çocuklara patlamış mısır ve pamuk şekeri ikram edildi. Parklardaki eğlenceli kutlamalarda parmak ve yüz boyama etkinlikleri de gerçekleştirildi.

Minik öğrencilerden 23 Nisan’a özel gösteri

Öte yandan Belediye bünyesinde hizmet veren Gül Kreş Adası öğrencileri tarafından 23 Nisan’a özel hazırlanan birbirinden renkli gösteriler ilçedeki Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda sahnelendi. Etkinlikte çocuklar şarkı söyledi, şiir okudu ve dans gösterilerinde bulundular. İstiklal Marşı ve Andımızı coşkuyla okuyan minikler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait veciz sözleri de sırayla seslendirdiler.