27 Kasım 2019

“Bu makamlar halkın makamıdır” diyerek göreve geldiği ilk andan itibaren vatandaşla iç içe olan, Keçiören’in tüm sokaklarını adım adım gezen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, geleneksel hale getirdiği Halk Gününde Keçiörenli’lerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Engelli, yaşlı ve çocuklu kadınlara öncelik tanınan ve Başkan Altınok’un makamında halkın yoğun ilgisiyle gerçekleşen halk gününde vatandaşlar altyapı, çevre düzenlemesi, sosyal yardımlar başta olmak üzere mahalle ve sokaklarına dair konularda taleplerini dile getirme imkanı buldu. Başkan Yardımcılarının hazır bulunduğu ve taleplerin tek tek not alındığı Halk Gününde özellikle Kariyer Ofisi, İŞKUR ve ASO destekli istihdam konularına dair attığı adımlardan ötürü Başkan Altınok’a teşekkürlerini ileten vatandaşların sayıca çokluğu da dikkat çekti.

“KEÇİÖREN’İ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”

Gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse halk gününde gelen taleplere anında müdahale için belediyenin yetkili birimlerini anında harekete geçirdiklerini vurgulayan Başkan Altınok, “Vatandaşlarımız, kendi seçtikleri Belediye Başkanına bir adım kadar yakın olabilmeli. Vatandaşımızla iç içe olarak karar mekanizmasına onları da dahil ediyor, onlar için hizmet üretiyoruz. Halkımızla beraber olmanın, onların sorunlarına çözüm üretmenin ve Keçiören’i birlikte yönetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hem hizmet hem de gönül belediyeciliği yapıyoruz” diye konuştu.

“ÜRETİM VE İSTİHDAM ÖNCELİĞİMİZ”

İstihdama dönük adımlarla üretime teşvik ettiklerini de belirten Altınok, “Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezimizle ‘Meslek Edindirme ve Meslek Geliştirme Eğitim Faaliyetleri Düzenlenmesine Dair İşbirliği Protokolü’ imzaladık. Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarımız (KEÇMEK) ve İŞKUR iş birliğinde 18 farklı branşta kurs açtık. Son olarak açtığımız Kariyer Ofisi ile de Keçiörenli vatandaşlarımızın işe yerleşmelerini kolaylaştırmak adına işveren ve iş arayanları buluşturmaya dönük yeni bir adım attık” ifadelerini kullandı.