08 Mart 2021

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyede çalışan kadın personellerle bir araya geldi. Altınok, “Bir gün değil her gün kadınlar günüdür. Özellikle analarımız yaşadığımız coğrafyaya ismini veren değerlerimizdir. Bu cennet parçası toprakların vatan olmasında analarımızın, kadınlarımızın çok büyük emekleri ve gayretleri vardır.” dedi.

Başkan Altınok son dönemde artan kadına yönelik şiddetin karşısında olduklarını ve şiddet olaylarının önüne geçmek için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini de vurguladı.

“PROBLEMİN KAYNAĞINA BAKMALIYIZ”

Altınok konuşmasında şunları aktardı:

“Şuan geldiğimiz nokta itibarıyla suç oranları anlamında aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddette büyük bir artış var. Buna karşı neler yapabiliriz, problemin kaynağı nedir bunlara iyi bakmamız lazım. Uyuşturucu, alkol, ekonomik problemler, yıpranmış psikoloji, sosyal medya gibi etkenler uzmanlar tarafından şiddet olaylarının baş faktörü olarak gösteriliyor. 8 Mart`ı, aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddetin yok edilmesi anlamında, problemleri masaya yatırmak için bir vesile olarak da görmemiz gerekiyor. Toplum olarak bir buhran içerisindeyiz. Boşanma oranları evlilik oranlarını geçmiş durumda. Kadınımızın işi de toplumumuzda oldukça zor bir hal aldı. Tüm bu zorlukların üstesinden gelmek için el ele verip bu sorunun üstesinden gelmeliyiz.”

ALTINOK, ÇİÇEK HEDİYE ETTİ

Başkan Altınok, konuşmasının sonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ederek katılımcı kadın personellere saksıda çiçek hediye etti.