20 Ekim 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle düzenlenen programda Keçiören’e yeni yatırımlara dair müjdeler verirken, iş birliği ve istişare için muhtarlarla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

“BU MAKAMLAR İCRAAT, ÇÖZÜM MAKAMI”

Estergon Türk Kültür Merkezi’nde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ev sahipliğinde düzenlenen programa AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Keçiören Muhtarlar Derneği Başkanı Muhammed Ekrem Kılıç ve muhtarlar katıldı. Vatandaşın ilk kapısını çaldığı yerin muhtarlar olduğuna ve bayrak çekme yetkisine sahip üç yetkili makamdan biri olduklarına vurgu yapan Başkan Altınok, “Muhtarlar Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile birlikte çalışarak hizmetlerin tamamından sorumludurlar. Bizler de yeni dönemde iş birliği ve istişare içinde sorunları birlikte çözeceğiz. Şehrin fotoğrafını çektik, öncelikli problemleri tespit ettik, kaynak bulma ile ilgili çalışmalara başladık. Bu makamlar ağlama ve şikayet makamı değil, hizmet, icraat ve çözüm makamı, bu nedenle şehrimizi yeniden ayağa kaldırmakla mükellefiz” dedi.

“TASARRUF VE HİZMET DÖNEMİNİ BAŞLATIYORUZ”

Göreve geldiğinden bu yana belediyenin giderlerini azaltarak, yeni hizmet ve yatırımlar için kaynak bulma arayışında olduklarını belirten Altınok, aldıkları yeni 93 araç sayesinde çöp toplamak için harcanan günlük 200 bin TL, aylık 6 milyon TL’den kurtulduklarının altını çizdi.

Önceki dönemde İller Bankası’ndan kredi alınarak çalışmaların yapıldığını ve bu nedenle yeni dönemde tasarrufun öncelikli olduğunu da ifade eden Altınok, ilk 6 ayda 130 milyon TL borç ödediklerini de söyledi.

MİLLET BAHÇESİ, KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ GELİYOR

İlçedeki parkların ve altyapının yeniden yapılarak standartların ve marka değerinin yükseltileceğine dikkat çeken Altınok, “Saltanat dönemi bitti, buralar beytülmaldir, hak ve hukuk çerçevesinde önümüzdeki süreçte hizmetleri çok daha hızlandıracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüşmemizde Keçiören için iki konu gündeme geldi. Size müjdelerimiz var, inşallah Keçiören’e 150 dönümlük arsa üzerinde TOKİ ile birlikte bir Millet Bahçesi kazandıracağız. Ayrıca kentsel dönüşüm çalışmalarımız başlayacak. Dünya Bankası destekli güneş enerjisi projemizle de hem elektrik masrafından kurtulacağız hem de gelir elde edeceğiz. Belediyemizin arka tarafına otopark ve düğün salonu projemiz var, Cumhuriyet Kulemizi Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir şekilde tamamlayıp hizmetinize sunacağız” dedi.

ORGANİK TARIM BAŞLADI, ATATÜRK BOTANİK PARKI GENİŞLİYOR

Her vatandaşın değerli olduğunun altını çizen Başkan Altınok, “Mahallenizde bir problem olduğunda bize anında bildirin. Şehrimizi tertemiz yapalım, sokakları inşallah gül suyuyla yıkayacağız. Emniyetimiz ile iş birliği içinde parklardaki uyuşturucu problemini minimuma indirdik. Sokak hayvanlarımız için barınağımızı genişletiyoruz, sokaklara su ve mama kabı koyacağız. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın İbrahim Saraçoğlu ile birlikte Bağlum’a bağlı köylerimizde organik tarım ve hayvancılığa başladık, tohumlarımızı dağıtıyoruz. Atatürk Botanik Bahçemizi genişletiyoruz” diye konuştu.

Barış Pınarı Harekatının önemine değinen ve bölge sorunlarına dikkat çeken Altınok, köklü devlet geleneğine sahip olduğumuza da vurgu yaparak şehitleri andı.

Altınok her muhtarın mahallesindeki talep ve sorunlara dair bir dosya hazırlayarak kendisine ulaştırmalarını da istedi.

KILIÇ: KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYORUZ

Keçiören Muhtarlar Derneği Başkanı Muhammed Ekrem Kılıç da konuşmasında muhtarların demokrasinin en temel taşı olduğuna vurgu yaparak kaymakamlık ve belediye arasında da köprü görevi gördüklerini söyledi.