23 Kasım 2019

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen programlara katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu hatırlatarak, “Toplumu kalkındıran ve ileriye götüren eğitimdir. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” dedi.

Keçiören Eğitime Destek Merkezi (KEDEM),  Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarının (KEÇMEK) ve Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin öğretmenler günü kutlama programlarına katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) ‘İlim Çin’de de olsa gidip alınız’ buyuruyor, ilim kadın erkek herkese farzdır. Hz. Ali ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ diyor. Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Ecdadımız da eğitime büyük önem vermiştir. Toplumu kalkındıran ve ileriye götüren eğitimdir. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” dedi.

Belediye bünyesinde eğitim faaliyetlerine ayrı bir önem verdiklerini ve gelecek nesillerin iyi yetişmesini çok önemsediklerini de dile getiren Altınok, “Başöğretmen ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk, ‘Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyor. İnşallah bu anlamlı günler öğretmenlerimizin refah düzeyinin yükselmesine, daha rahat yaşamasına vesile olsun” diye konuştu.

“YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜNE İHTİYACIMIZ VAR”

İlk ayetin ‘Oku’ olduğunu hatırlatan ve özellikle kız çocuklarının okutulması gerektiğinin altını çizen Başkan Turgut Altınok, "Yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Öğretmenlerimiz iyi insan yetiştirmek için özveri ile görevlerini ifa ediyorlar. Kutsal ve meşakkatli bir işin neferleri olarak ülke kalkınmasında en büyük sorumluluk onlara düşüyor. Ülkemizin aydınlık geleceği için canla başla çalışarak en büyük takdiri hak ediyorlar, şükran borçluyuz” dedi.

Altınok, öğretmenleri teleferik, Atatürk Bahçesi Botanik Park, doğal yaşam alanı ve Deniz Dünyası gezisine davet etti.

İŞLER: ÖĞRETMENLİK PEYGAMBER MESLEĞİDİR

Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ve AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ile katılan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de öğretmenlerin peygamberlerin mesleğini yaptığını belirterek öğretmenlerin sorumluluğunun büyük olduğunu vurguladı.

Ayrıca Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ev sahipliğinde Estergon Türk Kültür Merkezi’nde 81 ilden gelen 200 öğretmen, yemek programında bir araya gelerek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.