Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ÜNLÜ KAZAK BESTECİ KEÇİÖREN’DE ANILDI

Keçiören Belediyesi ile TÜRKSOY’un işbirliğinde Kazakistanlı ünlü besteci Kuddus Kojamyarov’un doğumunun 100’üncü yılı anısına Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Gagauzya Milletvekili İvanna Köksal ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov katıldı.

 

KÜLTÜREL ZENGİNLİKLER HARMANLANDI

Keçiören Belediyesi ile TÜRKSOY’un işbirliğinde Türk devletleri arasındaki kültürel birlikteliğin geliştirilmesi ve Türk kültürünün dünyaya tanıtılması için Kazakistanlı ünlü besteci Kuddus Kojamyarov’un doğumunun 100’üncü yılı dolayısıyla Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde anma etkinliği düzenlendi. Türkiye’de yaşayan Kazaklar’ın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Akademik Uygur Müzikal Gösterisi ve Taklimakan Konseri büyük ilgi gördü. Türk Halk Oyunları Müziği eşliğinde Kazak Halk Oyunları ekibinin kendine özgü sergilediği dans gösterisi büyük alkış aldı. 

 

ULUSLARARASI İLİŞKİLERE YEREL DESTEK

Kuddus Kojamyarov’un doğumunun 100’üncü yılı anısına düzenlenen etkinliğin Türkiye ile Kazakistan arasındaki kültürel bağları güçlendirmek için önemli olduğunu söyleyen Başkan Ak, “Orta Asya’nın İslam’la tanışmasını ve irfan merkezi olmasını sağlayan Hoca Ahmet Yesevi'nin ülkesi Kazakistan'la kardeşlik hukukumuzu bu programlarla pekiştiriyoruz. Binlerce yıldır aynı kültür coğrafyasında yaşayan Türk milletleri liderlerimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu doğrultusunda ekonomik ve kültürel kalkınma konusunda iş birliği kurarak güzel işler başarıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Nazarbayev’in ortak tarih ve manevi zenginliklerimize dayanan iş birliği mesajları bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bizler de Türkiye ile Kazakistan arasında her geçen gün gelişen ekonomik ve kültürel bağa yerel yönetimler olarak katkı sunma gayretindeyiz” diye konuştu. 

 

KAZAKİSTANLI YETKİLİLERDEN BAŞKAN AK’A TEŞEKKÜR

Uygur Tiyatrosu Genel Direktörü Murat Akmadiev, Türk kültürünün yaşatılması ve dünyaya tanıtılması için yoğun gayret gösteren Türkiye’ye ve Keçiören Belediyesi’ne şükranlarını sunarken, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly de Türkiye’de yaşamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov da Kuddus Kojamyarov’un doğumunun 100’üncü yıldönümü anısına düzenlenen etkinliğe verdiği destekten dolayı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür etti. Programın sonunda karşılıklı plaket takdiminde bulunan protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi. Uygur Tiyatrosu Genel Direktörü Murat Akmadiev Başkan Ak’a Kazakistan’a ait yöresel kıyafet hediye etti.

01.11.2018