Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

SİGARA İÇMEYİN, LEBLEBİ YİYİN!

Her sene 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde yaptığı sosyal farkındalık çalışmaları ile dikkat çeken Keçiören Belediyesi, geleneksel hale gelen etkinliğinde sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlara paket paket leblebi ikram etti.

 

“Sigarasız Hayata Bugün Merhaba” sloganı ile harekete geçen Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, sigaraya karşı mücadelede toplumsal duyarlılığının artırılması amacıyla Çorum leblebilerini kullanarak ilginç bir uygulamaya imza attı. Sigarayı bırakmanın en önemli koşulunun içsel motivasyon olduğu göz önüne alınarak, bu zararlı alışkanlıktan kurtulmak isteyen vatandaşlara lezzetli ve yararlı bir alternatif sunuldu. “Daha sağlıklı yaşama bir adım atmak için, bugün karar verin, sigara içmeyin, leblebi yiyin” sloganlarının yazılı olduğu dövizlerle Keçiören cadde ve sokaklarını dolaşan belediye ekipleri, karşılaştıkları vatandaşlara paket paket Çorum leblebisi dağıttı. Çorum Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, Keçiören halkı sigara bırakmaya davet edildi.

 

AMACIMIZ TEŞVİK ETMEK 

Sigara içen insanların bırakmak için bir teşvik aradıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bu uygulama ile insanları sigara alışkanlığından kurtulmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz. İnsanlar sigara içmek yerine leblebi yesinler. En azından ağızlarına bu zararlı nesneyi sokmamış olurlar. Sigara insanın kendisine zarar veren kötü bir alışkanlıktır. Sigara içenler sadece kendilerine değil, yakın çevrelerine, içtikleri ortamdaki kişilere de zarar veriyorlar” dedi. Alışkanlıklardan kurtulmak için ilk adımın karar vermek, sonraki adımın ise iradeyi kullanmak olduğunu vurgulayan Başkan Ak, “Her şey karar vermeyle başlar, ama iç çatışmaları yüzünden bu kararı olabildiğince ertelemek zorunda kalan vatandaşlarımıza ‘sigarasız hayata bugün merhaba’ diyerek karar vermeleri yönünde uyarı niteliğinde olan örnek bir çalışmayla destek oluyoruz. Bugün halkımız için karar günü olsun” diye konuştu.

 

 

 

 

09.02.2015