Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ÖZBEKLER VE DADAŞLAR KEÇİÖREN’DE BULUŞTU

Keçiören Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin yirmi beşinci gecesi Özbekistan ile Erzurum’un buluşmasına sahne oldu.

 

Halil İbrahim Sofrası’nda verilen iftar yemeğiyle başlayan Özbekistan-Erzurum Gecesi ile Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin kardeşlik bilincine ve dayanışmasına sağladığı katkı daha da belirginleşti. İftar yemeğinin ardından diğer davetlilerle birlikte etkinliklerin yapıldığı Fatih Stadyumu’na geçen protokol, Özbekistan’ın ve Erzurum’un kültürel zenginliklerinin sergilendiği evlerin açılışını gerçekleştirerek programı başlattı. İlk konuşmacı olarak kürsüye gelen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Dünya’nın Ramazanı’nı Keçiören’e taşırken Anadolu’nun güzelliklerini Dünya’ya açtıklarını belirterek; “Sınırları aşarak aynı inanca bağlı, aynı kıbleye yönelen, aynı peygambere inanan insanların bir araya gelmesi, kaynaşması, birlik ve beraberlik içerisinde güzellikleri paylaşması amacımızdı. Bugün amacımıza ulaştığımızın en somut örneklerinden birine şahit oluyoruz” dedi. Başkan Ak, 3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’ne katılan bütün ülkelerin temsilcilerine ve hemşehri derneklerine teşekkür ederek her birinin ayrı bir güzelliği Keçiören’e taşıdıklarını ifade etti.

 

Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı Başkanlar Konseyi ( ESAV ) Başkanı Veysel Karani Aksungur da yaptığı konuşmada Ramazan’ın feyzini ve bereketini yalnızca Keçiören’de, Ankara’da değil sınırlar ötesinde de yaşatmaya çalışan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ederek etkinlikte bulunuyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Özbekistan Büyükelçiliği Müsteşarı İslam Kerimov ise “ Üç yıldır bu etkinliklere katılıyoruz. Bu gibi etkinler halklarımız arasındaki kardeşliği ve dostluğu daha da pekiştirecektir. Bundan dolayı Belediye Başkanımız başta olmak üzere bütün Keçiörenlilere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Geceye katılan Ak Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl de Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin anlamına ve önemine vurgu yaparak emeği geçen herkesi gönülden kutladığını ifade etti.

 

Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Sayıştay Başkanı Recai Akyel ise “İnsanlar arasında kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmayı tesis eden bütün faaliyetleri alkışlıyoruz. Bu faaliyetlerinden dolayı da Keçiören Belediyesi’ni kutluyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından karşılıklı plaket ve hediye takdimlerinin gerçekleştiği program Özbekistan Halk Dansları Grubu’nun gösterileri eşliğinde solist Tac-i Bar Hanım’ın seslendirdiği Özbek şarkılarıyla devam etti. Folklor ekiplerinin Erzurum yöresine ait halk oyunlarını sergilediği sahne programları ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Nurullah Akçayır’ın konseriyle renklendi. İzleyicilerin büyük bir coşkuyla katıldığı Özbekistan-Erzurum Gecesi, bütün katılımcıların halaylarıyla son buldu.

26.08.2011