Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN, RAMAZANI KARŞILAMAYA HAZIR

Keçiören Belediyesi Türkiye'de bir ilk olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin 6.'sını düzenlemeye hazırlanıyor. Sınırları aşan kardeşlik temasıyla düzenlenen ve 6 yıldır geleneksel olarak devam eden Ramazan Etkinliklerinin yine çok ses getirmesi bekleniyor.

 

 “Dünyanın Evi Keçiören” konseptiyle bu yıl aralarında Kosova, Afganistan, Irak, Senegal, Özbekistan, Bosna -Hersek, Sudan, Kırgızistan, Filistin, Tunus, Fas, İran, Azerbaycan, Kazakistan, Kırım, Ukrayna'nın bulunduğu yaklaşık 20 ülke Ramazan'da kardeşlik mesajları verecek. Etkinliklere 14 hemşehri derneğinin de katılımı  öngörülüyor.

 

60 satış standı kuruluyor

Keçiören Belediyesi, etkinliklerin yapılacağı Kalaba Kent Meydanında hazırlıklarını sürdürüyor. Vatandaşların ürünlerini sergilemesi ve satış yapabilmesi amacıyla her biri 9 m²'lik 60 tane Selçuklu Dönemi esintileri taşıyan çadır kuruluyor. Bir ay boyunca satış yapılacak bu stantlar toplum yararına faaliyet gösteren derneklere ücretsiz verilecek. İçerisinde KEÇMEK, KEDEM, 1071 Kadın Girişimci Projesi, ÖZEV gibi stantların olacağı alanda böylece birimler faaliyetlerini anlatma imkanı da yakalamış olacaklar.

 

Ayrıca en küçüğü 30 m²'lik 7 otağı da alana kurulacak. Bu otağılardan biri Keçiören'in güzelliklerini, kültürünü katılımcılara "Keçiören evi" adıyla tanıtacak. Diğerleri ise katılımcı ülke ve şehirlere ayrılacak.

 

15 Haziran'a kadar hazırlıkların sonlandırılması bekleniyor.

 

Dünyanın evi yine Keçiören olacak

Uluslararası Ramazan Etkinlikleri ile Keçiörenliler her gece başka bir ülkenin sanatçıları, sahne gösterileri, eserleri, yemekleri, yöresel kıyafetleri ve özgün kültürleri ile tanışma imkanı bulacaklar. Etkinlik alanında katılımcılara Keçiören Belediyesi’nin organize ettiği sahne gösterileri, ilahi ve müzik grupları, semazenler, ulusal ve yerel ses sanatçıları, kukla gösterileri, şiir dinletileri ve diğer farklı programlar sunulacak.

 

Keçiörenliler dünya ülkelerinin yanı sıra Türkiye'nin farklı bölgelerinin de yemek kültürlerini, el sanatlarını ve yöresel kıyafetlerini tanıma fırsatı bulacaklar.

 

Ayrıca düzenlenecek mahalle iftarları ile Ramazanı hep birlikte yaşama hedefleniyor.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak hazırlıkları yerinde inceleyerek şunları söyledi; "11 ayın sultanı Ramazanı karşılamaya hazırız. Patentini aldığımız Türkiye'de ilk ve tek olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerimizle yine gönül köprüleri kuracak, unutulmaz bir Ramazan yaşatacağız. Tanıtım stantlarımızda ülkeler ve şehirlerimiz kültürel değerlerini anlatma fırsatı yakalarken, satış stantlarımız da kazancın, bereketin simgesi olacak. Vatandaşlarımız alışveriş yapabilecekler."

 

 

 

 

12.06.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player