Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE CUMHURİYETİMİZİN 92’İNCİ YAŞI COŞKUYLA KUTLANDI

Pencerelerin ve balkonların Türk bayraklarıyla süslendiği Keçiören’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kalaba İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen programla kutlandı. Törene Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kaymakam Nusret Dirim ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil de katıldı.

 

Cumhuriyetin 92’inci yaşının kutlandığı bu güzel törene katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Mustafa Ak, Türkiye için cumhuriyet rejiminin önemli bir kazanım olduğunu vurgulayarak “Ülkemizi bağımsızlığına kavuşturan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını şükranla anıyor, Allah'tan rahmet  diliyorum. İnşallah Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını da hep birlikte ömrümüz yeterse kutlarız. Vatanı olmayan milletler her şeylerini kaybederler” dedi.

 

VATANIMIZA İYİ SAHİP ÇIKMALIYIZ 

Suriyeli Müslüman kardeşlerimizin çektiği sıkıntıları hatırlatan Başkan Ak, “Kendilerine yaşayabilecekleri memleket arıyorlar ve Avrupa'nın göbeğinde açlık ve soğuktan maalesef hayatlarını kaybediyorlar. Bunun için sahip olduğumuz değerlerin kıymetini iyi bilmeliyiz. Vatanımıza iyi sahip çıkmalıyız. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile birçok isimli isimsiz kahramanımızın vatanımızı ne zor şartlarda kurduğunu hiç unutmamalıyız ve çocuklarımıza iyi bir eğitimle ve bu tür güzel törenlerle anlatmalıyız” mesajlarını verdi.

 

Kaymakam Dirim ise,  92’inci yılını kutladığımız cumhuriyetin ülkemiz için en büyük kazanımlardan bir tanesi olduğunun altını çizerek, “Ülkemizi ve cumhuriyeti kurmak için çok ağır bedeller ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz. Milyonlarca şehidimiz yüz binlerce gazimiz var. Cumhuriyetimizin ne ifade ettiğini sevgili yavrularımıza iyi anlatmalıyız. Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını şükranla anıyor Allah'tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

CUMHURİYET ORATORYOSU SAHNELENDİ 

Cumhuriyetimizin 92’inci yaşını kutladığımız bu coğrafyada Türkiye’nin ilelebet yaşaması temennisinde bulunan Mustafa Kılıçgil de, “Vatanımızın savunulmasında Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı verdik ve cumhuriyeti kurduk. Rabbim memleketimizin birliğini ve dirliğini korusun. Bu güzel programın hazırlanmasında bizden desteğini esirgemeyen ve her zaman eğitime önemli katkılar sağlayan Mustafa Ak'a  çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından öğrenciler cumhuriyet konulu şiirler okurlarken, okul korosu da güzel bir konser verdi. Törende Cumhuriyet oratoryosu da sahnelenirken, Başkan Ak öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı ve gelen ricaları kırmayarak çok sayıda hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

29.10.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player