Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

FİLİSTİN’E SELAM, GÖNÜLLERİ BULUŞTURMAYA DEVAM

Keçiören Belediyesi’nin büyük ilgi gören Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin 6.’sı sınırları kaldırmaya devam ediyor.  Filistin gecesi duygusal anlara sahne olurken, mübarek Ramazan yine gönülleri birleştirmeye vesile oldu. Filistin Evinin açılışı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Filistin Ankara Büyükelçisi Fayed Mustafa, Filistin El Halil Belediye Başkanı Davut Zaferi, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim’in katılımıyla gerçekleşti.

 

Filistinli kardeşlerini yalnız bırakmamak için alanı dolduran Keçiörenli’lere yönelik bir konuşma yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Şehirlerin anası anlamına gelen El-Halilli kardeşlerimiz bu akşam aramızdalar… Filistin’i görmeyen onların ne yaşadıklarını bütünüyle anlayamaz. Bizler Filistin abluka altındayken Gazze’ye, Batı Şeria’ya gittik. Ramallah’ta kardeşlerimizle bir araya geldik. El –Halil Belediyesi ile kardeş şehir olduk. Gönül coğrafyamızın sınırsızlığı ile bu akşam da beraberiz.” dedi.

 

Başkan Ak, mazlum topraklarda zalimlerin zulmü altındaki kardeşlerimiz inşallah bayramı bayram tadında geçirirler temennisinde bulundu.

 

Filistin gecesine AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de katıldı.

 

FİLİSTİN’İN YANINDA OLAN TÜRK HALKINA MÜTEŞEKKİRİZ

Filistin El Halil Belediye Başkanı Davut Zaferi, “Filistin halkının arkasındaki dik duruşunuz nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Gazze’ye saldırılarda çok bedel ödedik, bugün buradayız ama biraz buruğuz. Gönül istiyor ki Filistin inşallah özgür olsun ve bizler de sizleri ağırlayıp, bu akşamki gibi Ramazan programları gerçekleştirelim.  Filistin’i yakından anlamanız için size küçük bir anı anlatayım. Diyanet İşleri Başkanınız Değerli Mehmet Görmez El Halil’e geldi. Hz. İbrahim’in kabrini ziyaret etmek istedi. İsrailli askerler her türlü zorluğu çıkardılar. Bizim gayretlerimizle bu zorluğu aştık.”

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı El Halil’e davet eden Zaferi,  Filistin’de Türk günleri yapacakları müjdesini de verdi. Yetimler iftarında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın vatandaşla diyalogundan ve aralarındaki sıcak ilişkiden de etkilendiğini söyleyen Zaferi, “Mustafa Ak’a muvaffakiyetler dilerim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Filistin Ankara Büyükelçisi Fayed Mustafa ise Filistin ve Türk halkları arasındaki ilişkinin güçlü olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi; “1984’ten beri ihtilal zulmü altında olan Filistin halkı hiçbir zaman umudunu kaybetmedi. İhtilale direniyor, zafere ulaşana kadar da direnecek. Filistin’in geçmişteki başkenti olan Kudüs gelecekte de başkenti olana kadar mücadeleye devam edeceğiz.”

 

Başkan Ak, Büyükelçi Fayed Mustafa, El Halil Belediye Başkanı Davut Zaferi, AK Parti Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye, KEÇMEK kursiyerlerinin yaptığı el emeği eserleri hediye etti.  El Halil Belediye Başkanı Zaferi ise Başkan Ak’a El –Halile özgü özel bir taştan yapılan plaketi takdim etti.

 

Sahne alan Filistinli sanatçılar Filistin’e özgü Dabka oyunu ile büyük alkış aldılar. Daha sonra sahne alan Eşref Ziya Terzi ise birbirinden güzel eserleri ile Kalaba Meydanına toplanan Keçiörenli’lere unutulmaz bir gece yaşattı. Özellikle “Ağlama Karanfil” ve “Bir Güneş Doğuyor” adlı eserleriyle büyük alkış alan Terzi’ye binlerce Keçiörenli de hep bir ağızdan eşlik etti.

 

Gecenin anısında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Eşref Ziya Terzi’ye bir tablo hediye etti.

 

Gecenin sonunda  şref Ziya Terzi ile protokol heyeti hep birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

01.07.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player