Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

DÜNYA'NIN RAMAZAN'I KEÇİÖREN’DE

Keçiören, Uluslararası Ramazan Etkinlikleri'ni 30 ülke ve Türkiye’nin dört bir yanından katılan hemşehri dernekleri ile birlikte barış, huzur ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşayacak.

Keçiören Belediyesi bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Ramazan Etkinlikleri vesilesiyle dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen din kardeşlerimize ev sahipliği yapacak. UMMAN, BOSNA-HERSEK, FİLİSTİN, AFGANİSTAN, MISIR, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ, ÖZBEKİSTAN, İRAN, SUDAN, KOSOVA, AZERBAYCAN, KAZAKİSTAN, TÜRKMENİSTAN, MAKEDONYA, FAS, SENEGAL, KIRGIZİSTAN, KARADAĞ, UKRAYNA (KIRIM), BAŞKURDİSTAN, GÜNEY AFRİKA, IRAK (KERKÜK), DAĞISTAN, NİJERYA, MOLDOVA, LÜBNAN, ÇEK CUMHURİYETİ, SURİYE ve PAKİSTAN Büyükelçilikleri’nin katılımlarıyla Ramazan gecelerinde farklı ülkelerle kardeşlik köprüleri kurulacak. Bu gecelerde ülkelerin elçiliklerine “Ramazan Meydanı” olarak düzenlenen Kuyubaşı Fatih Stadı’nda ülkelerinin özgün yanlarını tanıtabilmeleri için tanıtım evleri tahsis edilecek. Keçiörenliler her gece başka bir ülkenin sanatçıları, sahne gösterileri, eserleri, yemekleri, yöresel kıyafetleri ve özgün kültürleri ile tanıştıkları gibi yine bu şenlik alanında, Keçiören Belediyesi’nin organize ettiği sahne gösterilerine, ilahi ve müzik gruplarından semazenlere, ulusal ve yerel ses sanatçılarından kukla gösterilerine, şiir dinletilerine kadar pek çok farklı programı da izleme ve dinleme imkânı bulacak.

Etkinliğin ikinci ayağında ise yine Keçiören Kuyubaşı Fatih Stadyumu’nda düzenlenen etkinlik alanı, ANKARA, BOLU, ÇANKIRI, ÇORUM, ERZURUM, KARADENİZLİLER, KIRIKKALE, KIRŞEHİR ve KONYA hemşehri derneklerinin kullanımına dönüşümlü olarak ve ücretsiz sunulacak. Böylece uluslararası farklı kültürler yanında, kendi ülkemizin farklılıklarının da Keçiören’de yaşaması sağlanacak. Keçiörenliler ülkemizin farklı bölgelerinin yemek kültürlerini, el sanatlarını ve yöresel kıyafetlerini tanıma fırsatı bulacakları gibi farklılıklarımızla ne kadar büyük ve zengin bir toplum olduğumuzu bir kez daha tecrübe edecekler.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir ilgi ve dikkatle izlenmesi beklenen Uluslararası Ramazan Etkinlikleri, 1 Ağustos Pazartesi günü iftar sonrasında Belediye Binası karşısında gerçekleştirilecek “Türkler Dans Gösterisi” ile başlayacak. 30 gün sürecek olan uluslararası etkinlikler, her gün iftardan sonra Kuyubaşı Fatih Stadı'nda devam edecek.

26.07.2011