Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK ÇOCUKLARLA MENDİL KAPMACA OYNADI

Daha önce bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nü kuran Keçiören Belediyesi yine bir ilke imza attı. Çocuğun başarısına etki eden aile, sosyal çevre ve okulun iş birliği yapmasını amaçlayan Okul Sosyal Hizmet Birimi’ni kuran belediye “Yarım Elma Gönül Alma” şenliğini düzenledi. Şenlikte Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da çocuklarla birlikte mendil kapmaca oyunu oynadı.

 

Keçiören Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle oluşturulan "Okul Sosyal Hizmet Birimi" tarafından düzenlenen şenlik pilot uygulama yapılan Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulunda gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de destek verdiği etkinliğe Başkan Ak'ın yanı sıra Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil katıldı.

 

YENİ BİR UYGULAMAYI DAHA HAYATA GEÇİRDİK 

Şenliği farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Çocuklarımızın başarısının artması için hepimize görevler düşüyor. Daha nitelikli eğitim, daha donanımlı bireyler için bizler de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl yeni bir uygulamayı hayata geçirdik. Ülkemizde ilk kez ‘Okul Sosyal Hizmet Birimi'ni kurarak çocuğun başarısını etkileyen aile, sosyal çevre ve okulun iş birliği içinde olmasını hedefliyoruz" dedi. Okul Sosyal Hizmet Birimi'nin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Üniversiteler ve Diyanet İşleri Başkanlığı gibi farklı kurumlarla da iş birliği yaptığını vurgulayan Başkan Ak,"Okullarımız bilim yuvası olmasının yanı sıra sosyalleşmenin de adresidir. Bugün de burada eğlenceli öğrenme aktiviteleriyle ikinci yarı yıla keyifli başlayacağız. 2’nci yarı yıl tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

 

Bütün eğitim camiasına ve öğrencilere eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde başarılar dileyen Kaymakam Dirim ise," Türkiye'de bir ilk olan Okul Sosyal Hizmet Birimi'nin Keçiören'de kurulmasından dolayı çok mutluyum. Bugünkü şenliğe destek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

ÇOCUKLAR İLE BİRLİKTE OYUN KEYFİ 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Keçiören Gençlik Merkezi öğretmenlerinin rehberlik ettiği mendil kapmaca oyununu oynayanlar arasında Başkan Ak, Kaymakam Dirim ve Mustafa Kılıçgil de vardı. Çocukların büyüklerinden mendil kapmak için giriştiği tatlı rekabet ilginç görüntülere sahne oldu. Çocuklar şenlikte ayrıca çuval yarışı yaparak, satranç ve mangala oynayarak keyifli dakikalar geçirdiler. Etkinliğin sonunda Başkan Ak, çocukların ricasını kırmayarak birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Başkan Ak öğrenciler ile sohbet ederek," Tatilde iyi dinlenmişsinizdir inşallah. Yağan kar ile bol bol kaydınız ve oyunlar oynadınız. Artık ders başı yapmaya hazırsınız. Hepinize öğretim hayatınızda başarılar diliyorum" mesajını verdi.

 

 

 

08.02.2016

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player