Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAKAN BAYRAKTAR: "ÇEVRE ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE'YE YAYILMALI"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Keçiören Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nca sahnelenen “Ben Temiz” adlı oyunun kırk birinci gösterimini izledi.

 

Çevre Çiçekleri Hareketi üyesi öğrencilerle birlikte “Ben Temiz” adlı oyunu izlemek için Keçiören’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve beraberindekiler Necip Fazıl Tiyatro Salonu’nda çocukların coşkulu alkışlarıyla karşılandı.

 

Programın açış konuşmasını yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Çevre Çiçekleri Hareketi’ni 2010 yılında çocukların çevre ve çevre sorunlarıyla ilgili bilgi, birikim ve duyarlılıklarını artırmak amacıyla başlattıklarını ifade etti. Çocukların çevre sorunlarına duyarlılığını artırmada sanatın gücünden yararlandıklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Çevre Çiçekleri Hareketi’nin Türkiye’nin en genç ve en büyük çevre hareketlerinden biri olduğuna dikkat çekti. Çevre Çiçekleri Hareketi’nin birçok ödüle layık görüldüğünü de hatırlatan Başkan Ak, “Bu hareket, çocuklarımızı sürece katabilme düşüncesinin bir ürünüdür. Projemize 4. sınıf öğrencilerimizin yanı sıra diğer bütün öğrencilerimiz de şevkle katılıyorlar. Bu da bizi sevindiriyor. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ilgi ve duyarlılığı bizlere gelecek açısından umut veriyor.” dedi.

 

Ardından söz alan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da Çevre Çiçekleri Hareketi için dördüncü sınıf öğrencilerinin seçilmesinin çok isabetli bir karar olduğunu vurgulayarak “Bu yaşlardaki çocuklar kendilerini ve dünyayı tanıyacakları bir dönemdedirler. Bu dönemde onlara tabiatın dengesini anlatmak ve bu dengeyi koruyacak bilgileri vermek çok önemli” dedi.

 

Keçiören Belediyesi’nin başlattığı Çevre Çiçekleri Hareketi’ni “örnek bir çalışma” olarak niteleyen Bakan Bayraktar, “Keçiören Belediyesi bir çalışma başlattı ve şimdi 40.000 kişilik bilinçli, gönüllü bir çevre ordusu var. Bunu Türkiye’nin her yerine yaymalıyız. Çünkü çevrecilik bilinçle olur. Biz her daim sizlerle birlikteyiz” dedi. Konuşmasını “Siz bizim gözümüz, canımız, kalbimizsiniz” diye bitiren Bakan Bayraktar, kırk birinci defa perdelerini açan “Ben Temiz” oyununu Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve öğrencilerle birlikte izledi.

 

 Sedat Aslan’ın yönetiminde Serdar Ünal, Erdi Bozgül, Zuhal Korkmaz, Murat Yoldaş ve Münevver Coşkun tarafından sahnelenen “Ben Temiz” adlı oyun öğrenciler tarafından da beğenildi.

19.12.2011