Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

AK: “ LOKMAMIZI PAYLAŞMALIYIZ”

Ramazan ayının güzelliklerinin doruğa çıktığı Keçiören’de Keçiörenliler, ‘’Mahallede İftar Var’’ etkinliğinde buluşmaya devam ediyor.

Günlük yaşamın telaşında birbirinden uzaklaşan mahallelileri bir araya getiren “Mahallede İftar Var” uygulamasının beşinci adresi Güçlükaya Mahallesi oldu. Geçen yıl yeniden düzenlenen ve araç trafiğinden arındırılarak yaya bölgesi haline getirilen Belören Sokak’ta gerçekleştirilen iftar yemeğinde iki bine yakın Keçiörenli, birlikte iftar yaptı. Sokakta kurulan masaların tamamı dolunca bazı mahalle sakinleri “Mahalle İftarına”  evlerinin balkonlarında kurdukları sofralarla eşlik etti.

İftarı bekleyen Keçiörenlilere Türk Tasavvuf Müziği’nin seçkin örneklerini seslendiren fasıl grubu da programa mistik bir hava kattı.

İftar yemeğine katılan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiörenlilerle aynı sofrada buluşmaktan mutluluk duyduğunu dile getirirken, Keçiören’de Ramazan’ı özel etkinliklerle kutladıklarını söyledi. Mahalle iftarları sayesinde Keçiörenlilerle aynı sofra etrafında toplanarak birlik ve beraberlik içerisinde bir Ramazan yaşadıklarını ifade eden Başkan Ak; “Burada asıl amacımız komşuluk ilişkilerimizi geliştirmek ve komşunun komşudan haberdar olmasını sağlamaktır. Gencimiz ve yaşlımızla herkes bir arada olsun, zengin fakir aynı sofranın etrafında buluşsun istiyoruz” dedi.

Ramazan Ayı’nın rahmet ve bereket ayı olduğuna ve aynı zamanda toplumda hoşgörü, paylaşma ve dayanışmayı arttırdığına dikkati çeken Başkan Ak, Somali’de kıtlıkla mücadele eden aç insanlara da duyarlı olunması gerektiğini belirterek şunları söyledi: ”Böyle bir ayda onları da unutmamalıyız. Bizler bulabildiğimiz lokmayı paylaşmayı bilen bir milletiz. O nedenle herkes gönlünden koptuğunca bu kampanyaya katılmalı ve oradaki aç insanlara yardım elini uzatmalı. Afrika’ya yapacağımız yardım bizim üzerimize düşen bir sorumluluk ve ibadettir.”

 

İftar yemeğine katılanlar, programın ardından belediyeye ait üstü açık otobüse binerek Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin gerçekleştirildiği Fatih Stadı’na hareket ettiler.    

14.08.2011