Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE FAS-KIRIKKALE DOSTLUĞU

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen ve farklı kültürlere ev sahipliği yapan 3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri her gün değişik kültürleri tanıtmaya devam ediyor. Etkinliklerin yirmi üçüncü akşamında Keçiören’de konuk olarak Fas ve Kırıkkale ağırlandı.

Fas’a özgü kültürel zenginliklerin sergileneceği Fas Evi’nin açılışının ardından sahne programlarına geçildi.

Ramazan boyunca 30 ülkenin ve beraberinde 10 hemşehri derneği federasyonunun katılımıyla Anadolu kültürü ile dünya kültürünü buluşturduklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; Fas ve Kırıkkale gecelerinin açış konuşmasında; “Bu akşam Afrika’nın en uç noktasından; Fas’tan konuklarımız var. Faslı kardeşlerimiz üç yıldır etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmıyor ve kültürlerini tanıtıyorlar. Dost ve kardeş Faslı konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Ayrıca bu akşam diğer bir konuğumuz da; gelişmekte olan ve bir ilim yuvası haline gelen Kırıkkale. Bu buluşma Keçiören’deki Ramazan bereketinin bir tezahürüdür” dedi.

Ardından kürsüye gelen Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya da bu etkinlikleri düzenlediği için Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ederken; “Sadece Türkiye’yi değil tüm Dünya’yı ağırlayan Keçiören Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde bulunmaktan ve Kırıkkalelileri temsil etmekten dolayı büyük bir onur duyuyorum” dedi.

Son konuşmacı olarak söz alan Fas Ankara Büyükelçisi Lotfi Aouad ise Fas halkından Keçiören’e özel selam getirdiğini belirterek; “Ramazan ayının dostluk, kardeşlik ve barış dolu mesajını Keçiören’de daha iyi hissediyorum. Kardeşlerin buluşması ve Keçiörenlilerin sıcaklığı bana bunu hissettiriyor” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından gerçekleştirilen plaket ve hediye takdimlerini, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Gençlik Halk Dansları Ekibi’nin sahnelediği oyunlar izledi. Anadolu’nun tüm bölgelerinden sergilediği oyunlarla izleyicilerin takdirini toplayan Gençlik Halk Dansları Ekibi’nin renkli ve ritimli oyunları, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Gençlik Halk Dansları Ekibi’nin ardından sahne alan Kültür Bakanlığı sanatçısı Ertuğrul Sevindik’in seslendirdiği türküler ise izleyicilerin neşeli dakikalar yaşamasını sağladı. Keçiörenlilerin keyifle takip ettiği gece, Kırıkkale Evi’nin açılışıyla sona erdi. 

23.08.2011