Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE SAHNE TÜRKSOY’UN

“Sınırları aşan kardeşliğin” en güzel örneğinin sergilendiği 9’uncu Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) gecesi rüzgarı esti.

 

Keçiören Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen program öncesi TÜRKSOY ve Yozgat Kültür Evlerinin açılışı yapıldı. Geceye Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın yanı sıra, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, TBMM Eski Meclis Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Purtaş, AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Zeynep Yıldız, Yozgat Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Koç, Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

RAMAZAN’IN FEYZİNDEN BİRLİKTE YARARLANIYORUZ

TÜRKSOY’un Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’ne her sene katıldığını belirterek konuşmasına başlayan Başkan Ak, “TÜRKSOY Türk Cumhuriyetlerinin kültür ve sanatla alakalı önemli etkinlikler gerçekleştirdiği üst kuruluş… Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da beraber olmaya devam edeceğiz. Bugün TÜRKSOY ve Yozgat gecesi… Hem hemşehri hem de ülke buluşmalarımıza devam ediyoruz. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif bütün İslam alemine mübarek olsun. Bu mübarek ayda sınırlarımızın ötesinden gelen kardeşlerimizi Keçiören’de ağırlıyoruz ve Ramazan’ın feyzinden hep birlikte faydalanıyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliği önemli ama gönül coğrafyamızdaki, Türk Cumhuriyetlerindeki, mazlum coğrafyalardaki tüm ümmetin birliği ve dirliği de önemli…” dedi.

 

TBMM Eski Meclis Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Başkan Mustafa Ak’ın 9 yıldır gönül coğrafyasındaki ülkeleri buluşturduğuna vurgu yaparak şunları söyledi; “Sovyet rejimi altındayken Türk dünyası ile gönül bağlarımız vardı ama ilişkilerimiz zayıftı, bağımsızlıklarına kavuşup saygın bir yer edinmeleriyle birlikte ilişkilerimiz de güçlendi. Burası ana yurt oralar ata yurt… Türk dünyasından gelen her olumlu haberle bizler de gurur duyuyoruz.”

 

Çiçek konuşmasında Kazakistan’a ayrı bir parantez açarken, “Türk dünyasının Aksakalı Sayın Nursultan Nazarbayev ile Kazakistan güçlenmeye devam ediyor. Aramızda kültür köprüsü kuran TÜRKSOY Teşkilatı içerisinde Kazakistan’ın rolü büyük… Aynı zamanda Astana süreci ile Suriye’deki kanın ve gözyaşının durması için etkin rol alıyorlar.” dedi.

 

DÜNYA TÜRKİYE’Yİ KEÇİÖREN ÜZERİNDEN TANIYOR

TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Purtaş da Dede Korkut’un diyarından ve ozanlık geleneğinden esintilerin yer aldığı bir gece olduğuna dikkat çekerek, “Türk dünyası halk ezgilerini ve Türk kültürünün zenginliklerini sizlerle buluşturacağız. Bu etkinlik Türk dünyası ile kardeşlik bağlarının güçlendirilmesinde ve Türk kültürünün tanıtılmasında önemli rol oynuyor” derken, “Dünya Keçiören üzerinden Türkiye’yi, Türkiye Keçiören üzerinden dünyayı tanıyor.” ifadesini kullandı.

 

Turmaganbet Halk Çalgıları Orkestrasının sahne aldığı programda Türk Cumhuriyetlerinden ezgiler seslendirilirken Türk ezgilerinden yapılan potpori büyük alkış aldı. Protokolün hediyeleşmesinin ardından Başkan Ak Turmaganbet Halk Çalgıları Filarmoni Orkestrası Genel Müdürü Talgat Bakaşov’a da ayrıca teşekkür etti.

08.06.2018

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player