Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE GÖNÜLLER BİR OLDU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Gönül Elçileri Projesi”nin birinci ayağı “Koruyucu Aile” programı için Keçiören’de tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantı sırasında şehit aileleri ve gazilere de Devlet Övünç Madalyası verildi.


Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın yanısıra, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdülkadir Kaya,  Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürü Lale Öcal, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Askerlik Şubesi Başkanı Albay Ahmet Atay, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar da katıldı. Toplantının başında şehit ve gaziler için Devlet Övünç Madalyası töreni düzenlendi. Şehit ailelerine ve gazilere madalyaları takdim edilirken duygusal anlar yaşandı. 


KORUYUCU AİLE PROGRAMI TANITILDI 

Madalya töreninin ardından “Gönül Elçileri” projesinin ilk ayağı “Koruyucu Aile” programı için Keçiören Belediyesi ve Keçiören Kaymakamlığı’nın ortaklığıyla gerçekleştirilen tanıtım toplantısına geçildi. Toplantıda konuşan Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdülkadir Kaya, şehitlerin en değerli varlıkları olan canlarını bu ülke için feda etmiş kahramanlar olduklarını belirterek “Gazilerimiz de şehit olma yolunda o fedakarlığı göstermiş, belli uzuvlarını kaybetmiş, yaralanmış kahramanlardır. Bugün buradaki tören beni de duygulandırdı” dedi. “Gönül Elçileri” projesinin ülke sathında başlatıldığını kaydeden Kaya, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın hamiliğinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın öncülüğünde yürütülen bu proje ile Türkiye genelindeki bütün ailelere ulaşmayı istediklerini söyledi.


SICAK BİR AİLEYE KAVUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ 

Bu projenin önemli hedeflerinden birisinin koruyucu aile uygulamasının yaygınlaştırılması olduğunu dile getiren Kaya, “Proje aile ortamı olmayan çocuklarımızı sıcak bir aileye kavuşturmayı hedefliyor. Türkiye genelinde çok ciddi gayretler olduğu gibi, Keçiören’de de bu gayreti görmek bizleri memnun etti. Ümit ediyorum ki zaten kültürel dinamiklerimizde ve köklerimizde olan bu önemli uygulama Keçiören’de çok daha hızlı yaygınlaşacak ve Türkiye’ye örnek olacak noktaya gelecektir” diye konuştu. 


Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, konuşmasında öncelikle madalya törenine değinerek, vatanın şehitlere ve gazilere her zaman minnettar kalacağını ifade etti. “Gönül Elçileri” proje tanıtım toplantısında “Gönül Elçisi” olmak isteyenlerin üye kayıtlarını da aldıklarını anlatan Başkan Ak, “Gönül Elçileri’ni ben de çok önemsiyorum. İnanıyorum ki bu toplumda herkesin kendince yaptığı güzel, hayırlı işler vardır. Ama bunların daha organize biçimde yapılması ve herkesin kendi sorumluluğu çerçevesinde bir şeyler yapabildiğini göstermesi hem kendisi açısından hem de toplumsal duyarlılık açısından önemlidir” dedi. 

 

İLGİNİZİ, SEVGİNİZİ PAYLAŞIN 

Herkesin bulunduğu konumda yapabileceği hayırlı işlerin olduğunu vurgulayan Mustafa Ak sözlerini şöyle sürdürdü: “İşte Gönül Elçileri buna katkı sağlayan bir organizasyondur. Dolayısıyla ‘Ben ne yapabilirim?’ diye sorduğunuzda, ‘Ben hiç bir şey yapamam’ cevabını asla düşünmüyorum. Çünkü en basitiyle ilçemizde bir çocuk yuvası var. Bu çocuklara ara sıra gidip, onların başlarını okşamanız, sevgi gösterisinde bulunmanız da önemli bir katkıdır. Bunun için Gönül Elçileri gerekiyor. Gönül Elçileri ne demek? Sahip olduğunuz bir şeyi karşıdakiyle paylaşmak. Bu ilgi olabilir, sevgi olabilir, tecrübeleriniz veya eviniz olabilir. Bunun için herkesin Gönül Elçileri projesini desteklemesi gerekiyor. Biz de belediye olarak Gönül Elçileri projesini gönülden destekliyoruz. İnşallah Keçiören’de daha da çoğaltır ve geliştiririz.”


Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim de, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın zorlukları nedeniyle çok sayıda şehit vererek ve ağır bedeller ödeyerek bugünlere geldiğini söyledi. Dirim, “Vatan uğrunda canını veren kahraman şehitlerimizi her zaman saygıyla, minnetle, şükranla anıyoruz. Gelecek kuşaklara da şehitlerin önemini, değerini anlatıp kavratacağız ki ayaklarımızı sağlam bir biçimde yere basalım. Gazilerimizi de saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Bu sıkıntılı konular ülkemizin gündeminden gitsin istiyoruz. Bu konuda güzel gelişmeler olsun, ülkemiz terörden kurtulsun istiyoruz” diye konuştu. Toplantıda daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürü Lale Öcal projeyi tanıtan bir sunum yaptı ve soruları yanıtladı.


Gönül Elçileri Projesi, toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı yapacak insan kaynağını ihtiyacını güçlendirmek üzere hayata geçirildi. 

06.03.2013