Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE BELEDİYE ÇALIŞANLARI, ÇOCUK İSTİSMARINA KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Çocuk istismarı ile mücadele çalışmaları kapsamında Ankara Eylem Planı’nı hayata geçiren Keçiören Belediyesi, zabıtalar ile park ve bahçelerde görevli belediye personeline çocuk istismarını önleme eğitimi verdi.

 

Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen “Çocuk İstismarının ve İhmalinin Önlenmesi Paneli”ne Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı. Görev başındayken çocuklarla en sık karşılaşan belediye personeli olan zabıtalar ile park ve bahçe çalışanlarını çocuk istismarı hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan panelin başkanlığını Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan üstlendi. Paneli düzenleyen Başkan Mustafa Ak’a teşekkür eden Necmi İlhan, “Bu panelin, çocuk istismarının önlenmesine yönelik ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

 

ŞÜPHELİ DURUMDA YETKİLİ MAKAMLARI UYARIN

Daha sonra panelin konuşmacılarından Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Fayık Yurtkulu, çocuk istismarının tanınması, tespiti ve müracaat edilecek kuruluşlar hakkında bilgi verdi. ÜZYEÇDE Akademik Danışmanı Dr. Özcan Kars Yetişkin, istismarın çocuk üzerinde yarattığı olumsuz sonuçlara dikkat çekerek, “Çocuklarımıza yaşamımızda daha fazla yer açmalıyız” mesajını iletirken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Erarslan ise, çocuk istismarı sonrası sosyal rehabilitasyon süreci hakkında konuşarak, “İstismara uğrayan çocuğun beden ve ruh sağlığı bozulur. Zabıta ve park bahçelerde çalışmakta olan görevli arkadaşlar toplumla iç içe çalışıyorlar. Şüpheli bir durum gördüklerinde yetkili makamlar anında bilgi vermelidirler” uyarısında bulundu.

 

ÇOCUĞUN GELİŞİMİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Keçiören Toplum Sağlığı Merkezi Halk Sağlığı Uzmanı Dr.Güledal Boztaş da, Keçiören ilçesi açısından çocuk istismarını değerlendirerek, “18 yaşını doldurmamış bütün bireyler çocuktur. Fiziksel, cinsel, duyusal ve ekonomik, kurumsal istismar vardır. İhmalde göz ardı etme, istismarda ise kasti hareket vardır. Her ikisi de çocuğun gelişimini olumsuz etkiler” dedi. Konuşmaların ardından panelistler belediye personelinin merak ettiği soruları yanıtlarlarken, Başkan Ak da panelin konuşmacılarına teşekkür plaketi takdim etti ve her bir konuşmacı adına Keçiören Belediyesi Balıkesir Erkek Hatıra Ormanı’na 3 adet fidan bağışladı. Program toplu hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

17.05.2017