25 Ocak 2023

Keçiören Belediye Konservatuvarı Genç Tiyatro Atölyesi tarafından sömestirde sergilenmeye başlayan ‘Sihirli Orman’ isimli çocuk tiyatrosu ilk günden yoğun talep gördü. Çocuklarıyla birlikte ilçedeki Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’na gelen aileler ücretsiz oyuna girmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Tiyatro oyununa gösterilen yoğun ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çocuklarımızın sömestiri verimli ve keyifli geçirmesi için tiyatro oyunumuzu sahnelemeye başladık. Ailelerimiz memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Tiyatromuzdan istifade etmek isteyen tüm çocuklarımız için oyunumuzu gerektiğinde aynı gün içinde birden fazla kez sahneleyeceğiz. Hiçbir çocuğumuzu tiyatromuzu izlemeden göndermeyeceğiz. Önümüzdeki günlerde yoğunluğa göre gerekirse randevu sitemiyle vatandaşlarımızı tiyatromuzda ağırlayacağız. Çocuklarımıza, anne ve babalara keyifli seyirler diliyorum.” dedi.

Ailelerin taleplerinin karşılanması için Sihirli Orman oyunu ilk gününde 3 kez sahnelenerek yüzlerce çocuğun keyifli bir gün geçirmesi sağlandı. Dokuz kişilik oyuncu kadrosuyla sahnelenen oyun sömestirde her salı ve cumartesi saat 14.00’te tiyatro meraklısı çocuklarla buluşmaya devam edecek.

OYUNUN KONUSU

Sihirli orman oyunu hayvan sevgisi, arkadaşlık, yardımlaşma gibi konuları ele almaktadır. Bir zamanlar iyi olan Orman cadısının sihri yüzünden ormanda her yer bir tuhaftır artık. Gece karanlığında tüm orman parıldar, ormandaki meyveler zararlı hale gelir, hayvanlar tuhaf davranır... Tini ile Poni oyun oynarken;  Poni, Gizli bir geçit bulduğunu söyler. Bir an bile düşünmeden geçitten içeri girerler ve kendilerini Sihirli Ormanın ortasında bulurlar. Poni cadının sihrinden etkilenmiş tamtam meyvelerini tadar ve derin bir uykuya dalar. Tini ne yapsa ne etse Poni`yi uyandıramaz. Ormanın koruyucu prensesi Çilek Prenses, Tini`nin sesini duyar ve yanına gider. Çilek Prenses bunu yalnızca cadının düzeltebileceğini söyler. Çilek prenses Ormanda değişen tüm hayvanları yanımıza alırsak, birlikte cadıyı da ikna eder, onu eski haline getirebiliriz der ve macera başlar.