19 Kasım 2019

Engelleri kaldırma noktasında örnek çalışmalara imza atan Keçiören Belediyesi engelli kişilerin rehabilitasyonunu amaçlayan RESPORT Projesine destek olmak amacıyla sportif faaliyetler düzenledi.

Slovenya, İtalya, Hırvatistan, Portekiz, İngiltere, Macaristan, Fransa olmak üzere 8 farklı ülkeden 8 ortağı bir araya getiren projeye Türkiye’den sadece Keçiören Belediyesi katıldı. Yüzme ve netball branşlarında yapılan etkinliklerle engelli ve sağlıklı bireyler birlikte spor yaparak farkındalığa katkı sağlandı.

Proje ile fiziksel aktivitenin önemi vurgulanırken, rehabilite edici spor faaliyetleri geliştirmek, bu faaliyetlerin engelli bireylerin psikolojik ve fiziksel durumunun ne kadar iyileştirdiğini test etmek için de iş birliği imkanı sunuldu.

Keçiören’in engellilere yönelik faaliyetleriyle her daim bir adım önde olduğuna vurgu yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Spor başta olmak üzere Keçiören’de engelleri kaldırıyoruz, her sağlıklı birey bir engelli adayıdır düşüncesinden hareketle empati düzeyini artıracak ve engelli ile engelli olmayan bireylerin bir arada spor etkinliği yapmasını destekleyen Resport Projesine katkı sağladık” diye konuştu.