07 Kasım 2019

LGS ve YKS öğrencilerine yönelik açılan Başarı Okulunun ilk eğitim seminerine katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok gençlere yönelik yaptığı konuşmada, “Aileniz, kendiniz, devletimiz ve milletimize karşı sorumluluklarınız var, bizler de en iyi eğitimi almanız için imkanlarımızı seferber edeceğiz, geleceğe umut taşlarını birlikte döşeyeceğiz” dedi.

“GELECEĞE UMUT TAŞLARINI BİRLİKTE DÖŞEYECEĞİZ”

Necip Fazıl Sahnesinde her Çarşamba düzenlenecek ve 4 hafta sürecek eğitim seminerinin ilkine katılarak gençleri yalnız bırakmayan Başkan Turgut Altınok, “Milletimizin umudu, istikbali, ikbalisiniz” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Milletlerin ve devletlerin geleceği çocuklar ve gençleridir. Sizleri iyi yetiştirmeliyiz. Yorulmadan, terlemeden, çalışmadan başarı yok. Kalıcı olan hakkıyla, alın teriyle kazanılan başarıdır. Bu eğitim seminerlerimizin sizlere faydalı olacağına inanıyoruz. Hepiniz gözbebeğimizsiniz. Aileniz, kendiniz, devletimiz ve milletimize karşı sorumluluklarınız var, bizler de en iyi eğitimi almanız için imkânlarımızı seferber edeceğiz, geleceğe umut taşlarını birlikte döşeyeceğiz.”

“BAYRAĞIMIZI DAHA YÜKSEKLERE TAŞIYACAKSINIZ”

Türkiye’nin kuruluş sürecini hatırlatarak Atatürk ve şehitleri minnetle anan Altınok, “Devlet olmak kolay değil, gencecik fidanların koşa koşa şehadet şerbetini içmesiyle bu vatan kazanıldı. Dünyada olan her şeyin yüzde 80’i bizim güzel ülkemizde var. Dolar ve altının gücünün yetmeyeceği zenginliklere sahibiz. Bu nedenle hep birlikte üretip çalışacağız. Hepiniz bir Türk bayrağısınız. Bayrağımızı daha yükseklere taşıyacaksınız” ifadelerini kullandı.

Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ‘Bir insanın kurtuluşuna vesile olan, tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmuş gibidir’ Hadisini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle olur’ sözünü de hatırlatan Altınok, gençlere okumaları, dürüstlükten ayrılmamaları tavsiyesinde bulundu.

UZMAN EĞİTİMENLERLE SINAVA HAZIRLIK

Hızlı okuma teknikleri, etkili iletişim yöntemleri ve stres yönetimi alanlarında uzman eğitmenlerin vereceği seminerlerin ilkinde sınava hazırlık ipuçları adı altında hedef çalışması, test çözme teknikleri, verimli ders çalışma ve zihin haritaları konularında bilgiler verildi. Ayrıca seminere katılan öğrencilere öğrenme sitillerini ortaya çıkan görsel-işitsel- dokunsal test de yapıldı.