06 Eylül 2020

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası dolayısıyla Keçiören Belediyesi zabıta ekibiyle bir araya geldi. Altınok, “Göreve geldiğimiz günden itibaren herhangi bir grup ya da herhangi bir zümrenin etkisi altında kalmadan görevlerini yerine getirebilmeleri için zabıtamıza güç kattık. Bu zamana kadar zabıtamızın özverili bir şekilde çalışabilmesi için ezilmesine müsaade etmediğim gibi bundan sonra da asla etmeyeceğim.” dedi.

Keçiören Belediyesi önünde toplanan zabıta personelinin Zabıta Haftasını kutlayan Başkan Altınok, zabıtaya hem destek mesajı verdi hem de çeşitli uyarılarda bulundu.

“VATANDAŞIN HAKKINI KORUMAK NAMUSUMUZ, ŞEREFİMİZ VE GÖREVİMİZDİR”

Altınok, Keçiören zabıtasının temel görevinin vatandaşın hakkını korumak olduğunu anımsatarak şunları söyledi:

“Zabıta ekibimiz üzerlerindeki onurlu üniformaya yakışır bir şekilde Keçiören’e hizmet ediyor. Vatanını, milletini, devletini seven çok çalışmalı. Atatürk, ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür’ diyor. Zabıtamız, toplumun vicdanı olarak görevini en iyi şekilde yapmalıdır. Yaptığımız görev kutsal bir görevdir. Rabbimizin rızası, vatandaşımızın duası dediğimiz bir görevi ifa ediyoruz. Allah bu görevi herkese de nasip etmez. Dolayısıyla bizler de işimizi hakkıyla yapmalıyız. Vebali büyük bir görevimizin olduğunu muhakkak bilmemiz gerekiyor. Şuanda bir milyon insanın vebali var bizlerde. Özellikle pazarlarda vatandaşın hakkını hukukunu korumak bizim namusumuz, şerefimiz ve görevimizdir. Hepimiz devletimizin ve milletimizin hizmetkârıyız.”

“7 GÜN 24 SAAT GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Konuşmasının sonunda zabıta personeliyle hatıra fotoğrafı çektirerek “hepimiz hizmetkârız” sloganı atan Altınok, “Keçiören Belediyesinde çalışarak Keçiörenli hemşehrilerimize gece-gündüz fedakârca hizmet eden zabıta memurlarımızı tebrik ediyorum. Keçiören’in huzur ve güvenliği için 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Bu vesileyle tüm zabıta personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, Zabıta Haftalarını kutluyorum.” dedi.