12 Ekim 2021

Keçiören Belediyesi tarafından bitkisel atık yağların geri dönüşümü için başlatılan “10 Litre Bitkisel Atık Yağ Getirene Temizlik Seti Hediye” kampanyası kapsamında 106 bin 137 kilogram atık yağ toplandı.

Keçiören’de, hanelerde ve iş yerlerinde oluşan bitkisel atık yağların doğayı kirletmemesi ve geri dönüşüme kazandırılması için çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Keçiören Belediyesi öncülüğünde vatandaşı geri dönüşüme teşvik etmek için başlatılan bu kampanya kapsamında 10 litre atık yağ getiren vatandaşlara temizlik seti hediye ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Bitkisel Atık Yağlarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında atık yağların kaynağında toplanmasına ilişkin yürütülen kampanyanın çevreyi korumak için önemli olduğunu söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören sınırları içindeki işletme ve evlerde kullanılan ve atık duruma gelen bitkisel atık yağlar kaynağında biriktiriliyor ve kanalizasyon sistemine karışması önleniyor. Ekiplerimiz tarafından toplanan bu yağlar geri kazanım tesislerinde biyodizele ve biyogaza dönüştürülüyor. Ayrıca çevre bilinci oluşturmak ve geri dönüşüme aktif katılımı artırmak için geri dönüştürülebilir her türlü atığı topluyoruz. Geri dönüşüm çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Altınok, Keçiören Belediyesinin geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların “0312 359 10 27” nolu Geri Dönüşüm Danışma Hattını arayabileceğini de belirtti.