30 Ekim 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un “Keçiören’e yakışan bir kutlama” olarak nitelediği Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılında Keçiörenli’ler sel olup akarak fener alayında buluştu. Klasik otomobiller,  Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’nden bisikletçiler, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, seymenlerin en ön sırada yürüdüğü fener alayında Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve ailesi, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ve Keçiörenli’ler ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Cumhuriyet coşkusunu Keçiören’de yaşattılar.

KİMİ AĞLADI, KİMİ MARŞLARA COŞKUYLA EŞLİK ETTİ

Cumhuriyet coşkusunu Keçiören sokaklarına taşıyan ve coşkulu marşlarla gerçekleşen yaklaşık 5 kilometrelik yürüyüş boyunca vatandaşların da sevinçle bando takımının çaldığı marşlara eşlik ettiği, bazı vatandaşların da duygularına hakim olamayarak ağladığı görüldü.

Keçiören’de okullar, vakıflar, hemşehri dernekleri başta olmak üzere 50’ye yakın sivil toplum kuruluşunun katıldığı ve Fatih Stadından başlayan yürüyüş, Kızlarpınarı Caddesi boyunca renkli görüntülere sahne olurken Başkan Altınok, alkışlarla yürüyüşe destek veren, cep telefonları ile yürüyüşü ölümsüzleştiren ve caddeleri dolduran tüm vatandaşları yol boyu selamladı.

“BU ÜLKE ŞEHİT KANLARIYLA KURULDU”

Keçiören Belediyesi önünde son bulan yürüyüş sonrası Başkan Altınok, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazileri rahmet ve minnetle anarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Olmaya vatan yahşi, ölmeye vatan yahşi, yaşamak için vatan lazım, vatan güzel, ölmek için vatan lazım, vatan güzel. Vatanı olmayanın mezarı olmaz. İşgal ve manda dayatmalarına karşı ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyen Atatürk, milli mücadeleyi başlattı. Dalga dalga yurdun dört bir yanına yayılan kurtuluş meşalesi sonrası fedakarlıkla, zorlukla kazanılan bir zafere imza attık. Bu ülkenin her bir köşesinde şehitlerin kanları var, o nedenle ülkemizin kıymetini bilelim.”

“BU ÜLKE HEPİMİZİN, ETLE TIRNAK GİBİYİZ”

Barış Pınarı Harekatının gerekli olduğunu da hatırlatan Altınok, “Türk, Kürt, Alevi, Sünni kardeştir, ayrım yapan kalleştir. Bu harekata karşı olan başta ABD ve Avrupa Birliği bilsin ki ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’, bu ülke hepimizin, etle tırnak gibiyiz, kimse bizi bölemez. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere harekata destek veren tüm siyasi partilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

“BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Keçiören’e yakışan bir kutlama yaptıklarını söyleyen Başkan Altınok, katılan STK’lara da teşekkür ederken sözlerini Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudun elbet bir gün toprak olacak fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözleri ve ‘Birliğimiz, dirliğimiz kıyamete kadar daim olsun” temennisiyle bitirdi.

BULUT: ELLERİYLE SİPER KAZAN ECDADIN TORUNLARIYIZ

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da, “Elleriyle siper kazan bir ecdadın torunlarıyız. Keçiören, 15 Temmuz’da en fazla şehit veren ve gaziye sahip ilçesi. Bugün de coşkulu bir kalabalıkla Cumhuriyet coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

Görkemli havai fişek gösterisi ve Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi mehteran dinletisi ile devam eden Cumhuriyet Programı, Biricik Orkestrasının hareketli parçaları ile sona erdi.

ALTINOK’TAN ANITKABİR ZİYARETİ

Gündüz de Şehit Mustafa Ünal Ortaokulu’nun Cumhuriyet Bayramı programına Başkan Altınok, Anıtkabir’i de AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte ziyaret etti. “Cumhuriyetimizin teminatı çocuklarımız” diyen Altınok, çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm vatandaşların da bayramını kutladıktan sonra klasik otomobillerin Keçiören’deki şehir turuna katıldı.