18 Haz 2019

Özellikle kadın istihdamının güçlendirilmesi ve aile ekonomisine katkı sağlanması hedefiyle hizmet veren Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarının (KEÇMEK) yaz dönemi 24 Haziran’da başlıyor. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “24 Haziran – 29 Ağustos arası sürecek kurslarımıza kişisel donanımını güçlendirmek isteyen ve el becerisine güvenen herkesi bekliyorum” diye konuştu.

15 Temmuz’a kadar kayıt işlemlerinin devam ettiği KEÇMEK’lere bilgi ve becerisini geliştirmek isteyenler herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın kayıt olabiliyor. Bireylere artı değer katan ve tüm kursların ücretsiz olduğu KEÇMEK’lerde bu yaz 14 kurs merkezinde 51 branşta kurs açılacak.

Kültürel mirasımızı yaşatan sanat kurslarının da verildiği KEÇMEK`lerde işaret dilinden, cilt bakımına, hijyen eğitiminden, iğne oyasına kadar farklı alanlarda açılan kurslar 2 ay sürecek.

“HEM BECERİ HEM BİLGİ”

Kurslara sadece Keçiörenli`lerden değil, Ankaralı`lardan da talep olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Özellikle hanımların yoğun ilgi gösterdiği kurslarımız, el emeklerinin üretime dönüşmesine yardımcı oluyor. Katılanlar aile ekonomisine katkı sağlayacak bir beceri de kazanacaklar. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyor, 24 Haziran – 29 Ağustos arası sürecek kurslarımıza kişisel donanımını güçlendirmek isteyen ve el becerisine güvenen herkesi bekliyorum” dedi.

Usta - çırak ilişkisinin öğretilerini modern eğitim sistemlerinin ilke ve prensipleri doğrultusunda birleştiren KEÇMEK’lerde, sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra; sergiler, seminerler, fuarlar, yayınlar, yarışmalar, panel-konferans gibi organizasyonlar da gerçekleştiriliyor.