05 Kasım 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, geri dönüşüme dikkat çekmek ve teşvik etmek amacıyla düzenledikleri kampanyaların ilgi görmesinden memnun olduklarını ifade ederek, “Belediye olarak atıkları alıp ekonomiye kazandırıyor, ayrıca çocuklarımıza da çevre bilinci aşılıyoruz” dedi.

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen atık pil ve atık yağ kampanyaları yoğun bir ilgiyle devam ederken, kampanyalara özellikle okulların ilgisi de dikkat çekiyor.

736 KG ATIK PİL, 795 LİTRE ATIK YAĞ TOPLANDI

Atık toplama kampanyası kapsamında bugüne kadar 736 kilogram atık pil toplanırken, 200 sinema bileti, 400 bowling bileti, 180 dağ kızağı bileti okullardan gelen öğrencilere teslim edildi. Ayrıca 795 litre atık bitkisel yağ toplandı. 37 adet evlerden, 60 adet toplama merkezlerinden ve 62 adet belediyeden yapılan atık alımı sonrası vatandaşlar temizlik setlerine kavuştular.

Atık pil kampanyası ile 50 adet kullanım ömrünü tamamlamış pili hizmet binasındaki Geri Dönüşüm Danışma Birimine getiren herkes, sinema, bowling veya dağ kızağı bileti alabiliyorken, beş litre bitkisel atık yağ getirenlere de temizlik seti hediye ediliyor.

Atık pil kampanyası kapsamında en son Şehit Ahmet Özsoy Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri getirdikleri 2 bin 600 adet atık pil karşılığında 52 adet bowling ve dağ kızağı biletlerini teslim aldılar.

GERİ DÖNÜŞÜM HATTINI ARAYIP BİLGİ ALABİLİRLER

Atık pil ve yağların doğaya vereceği zararın önüne geçmeyi ve farkındalığa katkı sunanların ödüllendirilmesini amaçlayan kampanyalar ile ilgili ve geri dönüşüme dair vatandaşlar ayrıca (0312) 359 10 27 numaralı telefondan bilgi alıp, taleplerini iletebiliyorlar.

ATIK YAĞLAR İÇİN TOPLAMA MERKEZLERİ

Kampanya süresince vatandaşlar evlerinde biriktirdikleri 5 litre bitkisel atık yağı belirlenen toplama noktalarına getirerek veya evlerinden teslim ederek kendileri için hazırlanmış temizlik seti hediyesini alabiliyorlar. Vatandaşlar toplama noktaları olarak belirlenen Geri Dönüşüm Danışma (Belediye Binası içi), Kalaba Spor Tesisi, Etlik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi, Aktepe Spor Tesisi, Basınevleri Hanımlar Spor Merkezi, Yonca Yaşam Merkezi, Yunus Emre Kültür Merkezi, Metin Alagöz Gençlik Merkezi, Osmanlı Spor ve Kültür Merkezi, KEDEM kurs merkezlerine (Aktepe, Ufuktepe, Ayvalı, Bağlum, Çaldıran, Mevlana, Tepebaşı, Yükseltepe, Abdurrahim Karakoç Spor ve Gençlik Merkezi), KEÇMEK kurs merkezlerine (Uyanış, Atapark, Yeşiltepe, Antares) atık yağlarını ulaştırabiliyorlar.