30 Agus 2021

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda üstü açık otobüsle Keçiören turu yaparak kahramanlık destanının 99’uncu yıldönümünü kutlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “30 Ağustos bir milletin küllerinden doğduğu gündür. Gençliğinden itibaren vatanını, milletini seven genç bir subay çıkıyor, ‘Türk milleti esareti kabul etmez, ya istiklal ya ölüm’ diyerek milli mücadeleyi başlatıyor. Bu vatanı bize bırakan başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun.” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında belediye önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte Belediye tiyatrocuları tarafından Büyük Taarruz’a özel canlandırmayı izleyen ve daha sonra üstü açık otobüste binen Altınok, 51 mahallede Keçiörenlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuna ortak oldu.

“ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”

Altınok otobüs turunda vatandaşlara şöyle hitap etti:

“Bitti tükendi derken, ülkemizin dört bir yanı düşman işgalinde iken kocaman bir imparatorluk işgalci devletler tarafından paylaşılıyordu. Böyle bir ortamda İstanbul`da payitaht tutsak ve İngiliz mandasını kabul etmek istiyor. Ama bu millet bağımsızlığım diyerek küllerinden doğuyor. İstiklal savaşımızda çocuklarımız da savaştı. Ahmetler, İsmailler, Mahmutlar hep 10 yaşında, 12 yaşındaydılar ve savaştılar. Kütahya Gediz’de Hayriye Onbaşı 12 yaşındaydı. Mehmet Akif’e İstiklal Marşı’nı yazdıktan sonra soruyorlar, ne düşünüyorsun diye. Akif, ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyor. İnşallah rabbim Türk milletine bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Devletimizi ve Cumhuriyetimizi kuran başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve beraberindeki silah arkadaşlarıyla birlikte tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROGRAM

Başkan Altınok ayrıca Kartaltepe Kent Ormanı’nda özel çocuklar için düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı programına da katıldı. Altınok şenliğe aileleri ile birlikte katılan özel çocuklarla yakından ilgilendi. Hem piknik yapan hem de uçurtma uçurarak gönüllerince eğlenen minikler 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına özel bir gün geçirdiler.

Keçiören Belediyesi tarafından Kartaltepe Kent Ormanı’nda düzenlenen etkinliğe Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Özel Sporcular Spor Federasyonu As Başkanı Ensar Kurt, Ankara İl Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çelik, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Mental Otizm-Down Spor Kulübü Derneği Başkanı Nesrin Çınaroğlu, özel çocuklar ve aileler katıldı.