22 Kasım 2019

Keçiören Belediyesi, 2019 yılı içerisinde 16 ilçe ile kardeşlik protokolü imzalayarak, Türkiye’nin dört bir tarafıyla kardeşlik köprüsü kurdu. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kardeş belediyelerle şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre ve turizm alanında iş birliği yapacaklarını söyledi.

Keçiören Belediyesi, Nevşehir Kozaklı, Adana Karataş ve Karaisalı, Ankara Kalecik, Ağrı Taşlıçay, Muş Malazgirt, Kırıkkale Karakeçili, Çelebi, Keskin ve Bahşılı, Kırşehir Kaman ve Akçakent, Erzincan Refahiye, Kars Arpaçay, Van Çaldıran, Hakkari Esendere ile kardeşlik protokolü imzaladı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kardeş belediyeler ile şehircilik, kültür, iletişim, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim, sanat, çevre ve turizm alanında iş birliği yapacaklarını söylerken, “Yurt içi ve yurt dışı kardeş belediyelerimiz ile bölgeler arası dostluk ve tecrübe paylaşımına kapı aralıyoruz, şehirlerimizin kalkınması noktasında güzel çalışmaları birlikte hayata geçireceğiz” dedi.

Altınok, Keçiören’de birlik ve beraberlik içinde Türkiye’nin her bölgesinden insanın yaşadığını hatırlatarak, protokoller vasıtasıyla da kardeşlik bağlarının pekişmesinden mutlu olduklarını ifade etti.