26 Tem 2021

T.C. KEÇİÖREN BELEDİYESİ ÖRNEK BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİNİ HİZMETE AÇARAK TBB İLE  “EMPATİ- FARKINDALIK” ETKİNLİĞİ DÜZENLİYOR!

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok görevi devralır almaz baştan sona yenileyerek tam donanımlı hale getirdikleri örnek bakım ve rehabilitasyon merkezini hizmete açmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Altınok, “Hayvanların mal değil can olarak görülmesi, hayvana yönelik her türlü taciz, şiddet ve kötü muameleye karşı durulması, o masumlara yaşama haklarının teslim edilmesi açısından bir devrim niteliği taşıyan Hayvan Hakları Koruma Kanununun çıkmasını sağlayan ve onlara sahip çıkarak himaye eden Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve gerçek bir hayvan sever olarak her zaman hem sokak hayvanlarına hem de tüm evcil hayvanlara bir anne şefkatiyle kucak açan Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi’ye ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.

Yeni çıkan Hayvan Hakları Yasasına sahip çıkıp farkındalığı arttırmak amacıyla TBB Başkanı Sn. Fatma Şahin’in koordinesinde gerçekleşecek empati etkinliği ile “Türkiye’ye ve Başkente yakışan Rehabilitasyon Merkezinde” ev sahipliği yapacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Altınok, “Tamamen teknolojik tedavi ekipmanlarıyla ve doğal yaşam ve oyun alanlarıyla donatılan Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde can dostlarımızla buluşacak, bir kreş ve otel ferahlığında ve özelliğinde planlanan merkezimizde onların mutluluğuna ortak olacağız. ”diye konuştu.

HAYVANLARA OLAN BORCUMUZU ÖDÜYORUZ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye ait örnek Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve burada bulunan Doğal Yaşam Alanını hizmete sokarak, “Masum ve dilsiz olan hayvanlarımızın mal değil can olduğunu vurgulayarak hayvanlara olan borcumuzu ödüyoruz. Her türlü şiddete, tacize ve kötü muameleye maruz kalan can dostlarımıza sahip çıkmak bizim görevimiz. Çünkü biz yaratılanı severiz yaratandan ötürü...” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALTINOK’TAN BELEDİYECİLİKTE BİR İLK DAHA

EVCİL HAYVAN OTELİ ÇOK YAKINDA KEÇİÖREN’DE HİZMETE AÇILIYOR…

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, çok yakında yine belediyecilikte bir ilke imza atarak muhteşem bir “Evcil Hayvan Otelini” hizmete açacaklarını müjdeleyerek, “Evcil hayvanlarını kısa süreli konaklatmak isteyen aileler için son derece temiz, gezinti parkurları, oyun alanları, havuz ve açık-kapalı konaklama alanlarıyla yine Türkiye’ye örnek bir Can Dost Otelini hizmete açıyoruz.” dedi.

 

ONLAR BİZ EMANET DEDİK VE EMANETE SAHİP ÇIKTIK

ÇÜNKÜ BU DÜNYA HEPİMİZİN

HAYVANLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK BİZİM İNSANLIK VAZİFEMİZDİR.

DÜN ECDADIMIZIN YAPTIĞI GİBİ BUGÜN DE BİZLER ONLARI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

ONLARI SEVİYORUZ…