• Akmasa Çağrı Merkezi Akmasa Çağrı Merkezi : 444 52 76    Whatsapp Hattı Hattımız : +90 530 917 52 76
  • EN
Mustafa Kemal ATATÜRK

GÖNÜLLERE SESLENECEKLER

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Keçiören Belediyesi, ‘Gönülden Gönüle’ adıyla düzenleyeceği müzik ve şiir dinletisinde kahramanlık türküleriyle 15 Temmuz’u vurgulayacak. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “15 Temmuz devletimize karşı yapılan ve amacına ulaşamayan bir saldırıdır. Bundan sonrada devletimizi yıkmaya yönelik her saldırı karşılığını alacaktır, o gece şehadet şerbeti içen kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmuyoruz, unutturmayacağız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Keçiören Belediyesi ve Hanımca Derneği iş birliği ile ‘Gönülden Gönüle’ adıyla Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe vatandaşların büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Murat İnce’nin sunumuyla başlayacak gecede Şair – Yorumcu Meyra Arslan ve TRT Sanatçısı Semra Algül Oflas sahne alacak. Vatan ve millet temasının ön plana çıkacağı konser programında Anadolu’nun öz kültürü yansıtılacak.

Birbirinden değerli eserlerin seslendirileceği geceye ilişkin Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Türküler bizim özümüzdür. Bu toprakların birlik, kardeşlik kültürünü ve tarihi yansıtır. Anadolu’nun 7 coğrafi bölgesinden eserlerin seslendirileceği geceye tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum. Ayrıca gecede 15 Temmuz şehitlerimiz ve bu vatan için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi de bir kez daha minnetle yad edeceğiz. Rabbim bizi onların şehadetine layık eylesin. Gazilerimize de şifa ve uzun bir ömür diliyorum. Bayrağımız inmesin, ezanlarımız dinmesin, devletimiz var olsun. Yiğitlere, kahramanlara, bu devleti bizlere canı pahasına bırakanlara selam olsun” diye konuştu.

11.07.2019