24 Ekim 2019

Keçiören Belediyesi Cumhuriyet’in 96. yıl kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Kulesi’ni bayraklarla donatmaya hazırlanıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılında Keçiören’in marka projeleri arasında yerini alacak Cumhuriyet Kulesi’nin etrafı 3’er adet 500 metrekare ve 216 metrekare Türk bayrağı ile donatılacak. Ayrıca 336 metrekare 3 adet Atatürk posteri de Cumhuriyet Kulesi’ne asılacak. Keçiören’in simge yapıları arasında yerini alması planlanan Cumhuriyet Kulesi’ne asılan bayraklar, Keçiören’in birçok noktasından görülebilecek.

Cumhuriyet’in istiklal mücadelesinin ardından kurulduğunu da vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, Samsun`da yaktığı bağımsızlık ateşiyle tek yürek olarak başlatılan milli mücadele, yüce Türk milletinin büyük fedakarlıkları ve Türk ordusunun destansı kahramanlığı sonrası Cumhuriyetle taçlanmıştır. Cumhuriyetimiz, hepimizin gözbebeğidir, milli birlik ve beraberliğimizin güvencesidir. Birbirimizi kardeşçe kucaklayarak, birbirimizle sımsıkı kenetlenerek, el ele, gönül gönüle 100. yıla doğru süratle yol alacağız” dedi.

Cumhuriyet Bayramı için özel program hazırladıklarını ve tüm Ankaralı’ları da beklediklerini belirten Başkan Altınok, “Kurtuluş Savaşı’nın yönetildiği, ilk genelkurmay karargahı Keçiören’dedir. Cumhuriyet Bayramı için 28 Ekim’de kutlamalara başlıyoruz, 2 gün sürecek kutlamalarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Canları pahasına vatanlarını savunarak bu Cumhuriyeti bize armağan eden, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmetle anıyorum” diye konuştu.