07 Eylül 2020

ALTINOK: SAĞLIKLI YAŞAM HAKKINI KORUYORUZ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Ankara’da artış göstermesiyle birlikte vatandaşın yoğun olarak bulunduğu semt pazarlarında temizlik, maske ve mesafe (TMM) denetimlerinde bulundu.

İLK ÜRETİM KEÇİÖREN BELEDİYESİNDEN

Semt pazarlarındaki tezgâhları tek tek gezerek hem esnafa hem de vatandaşa sık sık uyarılarda bulunan Altınok, koronavirüsün atom bombasından daha tehlikeli olduğunu vurguladı. Altınok, “Vatandaşımızın hakkını ve hukukunu korumak temel görevimizdir. Bunun içerisinde sağlıklı bir çevrede sağlıklı bir yaşam imkânı sunmak da vardır. Pandemi sürecinde sağlıklı yaşam hakkının korunması için elimizi taşın altına koyduk. Türkiye’de ilk maske ve dezenfektan üretimini Keçiören Belediyesi olarak biz yaptık.” dedi.

“TEDBİRSİZ DAVRANIŞ VEBALDİR”

Başkan Altınok, TMM’ye uymayanlar için “canlı bomba” benzetmesi yaparak şunları söyledi:

“Temizlik, maske ve mesafe kurallarına mutlaka uymalıyız. Zorunlu olmadıkça kalabalık alanlarda bulunmamamız gerekiyor. TMM’ye uymayan herkesin birer canlı bomba gibi gezdiğini unutmayalım. Keçiören Belediyesi olarak ürettiğimiz maske ve dezenfektanları özellikle maske satışının olmadığı dönemlerde ücretsiz olarak her gün çarşıda, pazarda ve sokaklarda vatandaşımıza dağıttık. Bunun yanı sıra pandemi sürecinde tüm mahallelerimizi gezerek her bir insanımızın birbirine karşı sorumlu olduğunu, tedbirsiz her davranışın vebal olduğunu anlatıyoruz.”