24 Ekim 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Bülent Yurt Hukuk ve Demokrasi Ödülleri Töreni`nde “Yılın Belediye Başkanı”, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından da “Yılın İlçe Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

Litai Konukevinde düzenlenen ve Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, Başsavcı Mehmet Akarca, Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner gibi birçok seçkin ismin katıldığı Bülent Yurt Hukuk ve Demokrasi Ödülleri Töreni`nde Başkan Altınok, Yılın Belediye Başkanı Ödülünü Hukuk Demokrasi Kurumu Genel Başkanlarından Semra Konuk ve Avukat Mithat Konuk’un elinden aldı.

KAMU-DER’DEN YILIN İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ

Bölgelerinde başarılı siyasetçi, belediye başkanı, bürokrat, iş insanı ve kamu görevlilerinin Kamu-Der Yönetim,  Denetim, Onur ve Danışma Kurulu Üyeleri ile il ve ilçe temsilcileri tarafından belirlenmesi sonrası Başkan Altınok’a “Yılın İlçe Belediye Başkanı” ödülü verildi.

Ödülünü İş İnsanı Erkan Toksoy’un elinden alan Başkan Altınok, “Marifet iltifata tabidir, devletimize hizmet eden herkesten Allah razı olsun. Azeri şair, ‘Olmaya vatan yahşi, ölmeye vatan yahşi’ diyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür’ diyor. Vatanını seviyorsan çok çalışacaksın. Niyetlerde samimi olarak dürüstçe çalışırsan gönüllere giriyorsun. Sağlık, eğitim alanında önemli başarılar elde ederek en huzurlu ilçeyi inşa ettik. Adil ve dürüst yönetici olarak yine çok çalışacak ve beytülmale sahip çıkacağız” dedi.

ZEYBEK’TEN ALTINOK’A ÖVGÜ

Ödül töreninde bir konuşma yapan Kültür Eski Bakanı Namık Kemal Zeybek de Turgut Altınok’un Keçiören’i köyden şehir yaptığını dile getirerek, Estergon Türk Kültür Merkezi’ne de sık sık gittiğini ifade etti.