12 Şubat 2021

Keçiören Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Sarıbeyler köyüne yapılan tandır damının açılışını gerçekleştiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bir köy havası, köy kokusu aldık. Pırıl pırıl bir hava var. Tandır damı, kilit taşından yollar, çocuk oyun parkı ve yeni çeşmemiz köylülerimize hayırlı olsun. Köylerimize yönelik yatırımlarımız artarak devam edecek, köylerimizi üretim üssü yapacağız.” dedi.

Keçiören Belediyesi tarafından Sarıbeyler köyüne inşa edilen tandır damı, kilit taşından yol, çeşme ve çocuk oyun parkı açılışını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ile birlikte siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve köy sakinleri gerçekleştirdi.

“SARIBEYLER, DAĞ SPORLARININ YAPILDIĞI BİR MERKEZ OLACAK”

Açılışta katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Sarıbeyler köyümüz için bir projemiz daha var. Bir grup dağ sporları yapan hocalarımız, doktorlarımız, birçok sektörden iş insanlarımız ve dağ sporlarını seven arkadaşlarımız burada bir çalışma yapmışlar. Buranın havasındaki oksijen oranının Ilgaz’ın oksijen oranıyla eşit olduğunu tespit etmişler. Biz de burayı çeşitli dağ sporlarının yapıldığı bir merkez haline getireceğiz. Burası Ankara’nın ciddi anlamda nefes alacağı bir akciğer olacak.” ifadelerini kullandı.

“KİLİT TAŞINA 317 BİN TL HARCADIK”

Başkan Altınok Keçiören’e bağlı köylere yapılan yatırımların devam edeceğini de kaydederek şunları aktardı:

“Köylülerimizin ayağına çamur değmeyecek. Bu anlamda köy merkezindeki tüm yollarımıza kilit taşı döşedik. İnsanlarımız çamursuz kış geçirecek. Oy hesabı yapmadan yatırımlarımızı köyümüze taşıyoruz. Fide dağıttık, meyve ağaçlarımızı dağıttık. Koyun ve keçi de vereceğiz. Buradaki kilit taşımıza harcadığımız para 317 bin TL’dir. Önce insanımıza hizmet dedik, oy hesabı yapmadık. Köylerimize gelirken gururla geliyoruz. Belediyenin bütçesini ve projelerini doğru yönetirsen para da çok hizmet de çok. Biz hizmet ettikçe Rabbim de belediyemizi bereketlendiriyor. Kerpiçten tandır damı yaptık, geleneklerimizi yaşatıyoruz. Köy evi yapacağız ve köy ürünlerini satışını burada yapacağız. Köylerimizi üretim üssü haline getireceğiz.”

KAYMAKAM BULUT: REHAVETE KAPILMAYALIM

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ise Keçiören Belediyesi tarafından ilçeye bağlı 4 köye büyük yatırımların yapıldığını ve bu hizmetlerden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Pandemiye ilişkin uyarılarda da bulunan Bulut, “Rehavete kapılmadan tedbirlerimizi sürdürmeye devam etmeliyiz. Sokağa çıkma kısıtlamalarına harfiyen uymalıyız.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Sarıbeyler köyündeki tandır damı, çocuk oyun parkı, çeşme ve kilit taşından yolun açılışı kurdele kesilerek gerçekleştirildi.