17 Nisan 2020

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Koronavirüsle mücadelemizi her bir mahallemizde yürüttüğümüz detaylı temizlik çalışmalarıyla sürdürüyoruz. Emrah Mahallemizde 32 ayrı noktayı yıkayarak dezenfekte ettik. Temizlik ekiplerimiz muhtarlarımızla koordineli bir şekilde sokak ve caddelerimizi dip köşe temizliyor, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz de bu noktalarda dezenfekte çalışması yürütüyor” dedi.

5 CADDE, 13 SOKAK DEZENFEKTE EDİLDİ

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki 51 mahallede yürütülen detaylı temizlik çalışmaları 24 saat esasına göre devam ediyor. Bu kapsamda Emrah Mahallesinde 5 cadde, 13 sokak ve 14 muhtelif noktada yürütülen temizlik çalışmalarıyla hem yıkama hem de dezenfekte çalışması yapıldı. Ayrıca dezenfekte ekipleri birçok binanın iç kısımlarını da dezenfekte ederek vatandaşların ortak kullanım alanlarını daha sağlıklı hale getirdi.

“DAHA SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN EVDE KALALIM”

Başkan Turgut Altınok, Keçiören Belediyesinin koronavirüsle mücadele çalışmalarının mesai mefhumu olmaksızın devam ettiğini belirterek, daha sağlıklı bir gelecek için vatandaşlara yönelik hatırlatmalarda da bulundu. Altınok, “Daha temiz, daha huzurlu, daha güzel bir Keçiören için gece gündüz sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mikrobik olması muhtemel noktalarla birlikte şehrimizin her tarafında dezenfekte çalışması yürütüyoruz. Parklarımız dahil olmak üzere, pazar yerleri ve sokaklar dezenfekte ediliyor. Mümkün olduğu kadar evlerimizden dışarıya çıkmayalım, kurallara uyalım bir başkasının sağlığına zarar vermeyelim” diye konuştu.