28 Kasım 2019

LGS ve YKS öğrencilerinin uzman eğitmenlerle sınava hazırlanması amacıyla açılan Başarı Okullarının Eğitim Sertifika Törenine katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Adaletin, hakkın ve medeniyetin tesis edileceği bir Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecek. Bilim, bilgi ve teknoloji çağını yakalayın, kendinize ve başaracağınıza inanın, sizleri seviyoruz" dedi.

Başarı Okullarının Necip Fazıl Kısakürek Sahnesinde düzenlenen son eğitim seminerine AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ile birlikte katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, gençlere eğitim sürecinin faydalı olup olmadığını sorarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Devletlerin ve milletlerin geleceği çocukları ve gençleridir. Sizleri iyi ve donanımlı yetiştirdikçe ülkemizin geleceği daha parlak olacak. Kendinize, başaracağınıza inanın. Terlemeden, yorulmadan, koşmadan başarı yok. Etkili ve verimli çalışın, çok kitap okuyun. Vaktinizi iyi değerlendirin. Her biriniz Türk bayrağısınız. Bayrağı yere düşürmeyin. Bir insan dünyayı değiştirebilir mi? Evet değiştirebilir, bir insan medeniyet tarihine katkı sunar mı? Evet sunar. Büyük hedefler koyun.”

Dünyanın en zengin coğrafyasında yaşadığımıza ve Türkiye’nin güzelliklerine vurgu yapan Altınok, milli mücadele dönemine de değinerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andı.

“TALEPLERİNİZ BAŞIMIZIN TACI”

Bilim, teknoloji ve bilgi çağına vurgu yapan Altınok, “Adaletin, hakkın ve medeniyetin tesis edileceği bir Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecek. Bilim, bilgi ve teknoloji çağını yakalayın, kendinize ve başaracağınıza inanın, sizleri seviyoruz, talepleriniz başımızın tacıdır” dedi.

Öğrencilere hangi bölümleri kazanmak istediklerini de soran Altınok, başarılar diledi.

Altınok ve İlçe Başkanı Çoktan’ın öğrencilere sertifikalarını verdikleri programda Başarı Okullarına katılan 200 öğrenci sertifikalarına kavuştu.

ÇETİNER: ÖĞRENMEYİ ÖĞRENDİM

YKS Öğrencisi Mehmet Çetiner tüm arkadaşları adına teşekkür etmek istediğini belirterek, “Bu 4 haftalık eğitimde öğrenmeyi öğrendik. Bu beni çok mutlu etti.  Yeteneklerimizi, istidatlarımızı keşfettik. Ayrıca Başkanımıza ücretsiz olarak açtığı YKS ve LGS kursları için de çok teşekkür ediyorum ve devam etmesini diliyorum. Ülkemize ve milletimize faydalı olacağımıza inanıyorum” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Dört haftalık eğitim programında verimli ders çalışma yöntemleri, stresle baş etme teknikleri, test çözme teknikleri, doğru ve etkili iletişim yöntemleri ve zihin haritaları konularında bilgiler verilirken son dersin konusu Sosyolog ve Aile Danışmanı Fatma Gökçe Pınar tarafından verilen hızlı okuma teknikleri ve konsantrasyon egzersizleri oldu