27 Kasım 2019

Çocukların bilim, sanat, spor ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmesi amacıyla yeni bir yapılanma olarak ücretsiz hizmet veren Keçiören Belediyesi Çocuk Hizmet Merkezi’nin açılışına katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Bu amaçla hizmet verecek Çocuk Hizmet Merkezimizde bundan böyle atölyelerimiz ücretsiz olarak hizmet verecek” dedi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Hizmet Merkezi’nin açılışına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un yanı sıra, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler eski Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Arif Uslu, veliler ve çocuklar katıldı.

“ÇOCUKLARIMIZIN ÜZERLERİNE TİTREMELİYİZ”

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hizmet Merkezi’nin (ÇHM) açılışının gerçekleştirildiği ve Resim Yetenek Tespit Sınavında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği programda konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Milletlerin ve devletlerin geleceği çocuklar ve gençleridir. Çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak, iyi bir gelecek, iyi bir nesil için çalışıyoruz, Onlara psiko-sosyal destek vereceğimiz, sanat becerilerini destekleyeceğimiz Çocuk Hizmet Merkezimizdeki atölyelerimiz, Keçiören’de ikamet eden 3,5 - 18 yaş aralığındaki her evladımıza ücretsiz hizmet verecek. Çocuklar, melek, çiçek, gelecektir. Üzerlerine titremeli, muasır medeniyetler seviyesini onlarla yakalayacağımızın bilinciyle hareket etmeliyiz” dedi.

Altınok, resim, müzik, satranç, robotik kodlama, akıl oyunları, okul öncesi, anne- bebek, tasarla- yap- oyna, jimnastik olarak 9 farklı atölyeden haftalık 800 çocuğun ücretsiz yararlandığını belirtirken, tüm çocuklara da başarılar diledi.

SARIEROĞLU: SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler eski Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da ileride devlet yönetiminde güzel yetişmiş çocukların söz sahibi olacağını hatırlatarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Geleceğe güvenle bakan bir Türkiye için 17 yıldır çalışıyoruz. Güzel ve emin ellerde bir gelecek için bu çalışmalar birer vesiledir. Başkanımız Sayın Turgut Altınok’a da teşekkür ediyorum, bu atölyelerin ücretsiz hizmet vermesi sosyal belediyeciliğin en güzel örneğidir. Kadın, genç, yaşlı, çocuk ve engelli dostu bir belediyecilik gönül belediyeciliğidir. Her gün sokaklarda ve vatandaşla iç içe olan Başkanımız bir müjde daha verdi, kreşlerin ve bu merkezlerin sayısını artıracakmış. Özellikle çalışan anneler için veya sosyalleşmek isteyen anneler için kreş olmazsa olmaz.”

Sarıeroğlu, sportif, kültürel faaliyetler ve değerlerini içselleştirmiş nesillerin güçlü aile inşasına da katkı sunduğunu sözlerine ekledi.

İŞLER: EN DEĞERLİ YATIRIM İNSANA YAPILANDIR

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler insana yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu vurgulayarak, “Çocuklar Allah’ın ayetleridir. Onları iyi anlamalı, iyi eğitmeli, iyi yetiştirmeliyiz. Bu atölyeler sayesinde akli melekeleri ve fiziki kabiliyetleri artacak” diye konuştu.

Programda ilkokullar için tek aşamada yapılan pastel boya, ortaokullar için iki aşamada yapılan pastel boya ve kara kalem çalışmasında dereceye giren çocuklara ödülleri verilirken, Çocuk Hizmet Merkezi’nin açılışının ardından atölyeler gezildi.