02 Mayıs 2019

Tramplen ve kule atlama branşlarında 6 yıldır Türkiye Şampiyonluğunu ellerinde bulunduran Keçiören Belediyesinin minik sporcuları, aileleri ve antrenörleriyle birlikte Belediye Başkanı Turgut Altınok’u ziyaret etti. Başkan Altınok, her zaman sporun ve sporcunun destekçisi olacaklarını ifade ederek, “Çiçeklerimizi, meleklerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Yeni şampiyonların yetişmesi için Keçiören Belediyesi olarak gerek tesisleşme gerekse manevi anlamda çocuklarımızın ve gençlerimizin destekçisi olacağız” dedi.

MİNİK SPORCULARA VE AİLELERİNE SICAK İLGİ

Keçiören Belediyesi Etlik Olimpik Yüzme Havuzunda belediye antrenörleri tarafından eğitilen, tramplen ve kule atlama branşlarında Türkiye şampiyonlukları bulunan 6 ila 14 yaş grubundan minikler ve aileleri Başkan Altınok’la bir araya geldi. Başkan Altınok, minik sporcuları ve ailelerini sıcak ilgiyle karşılarken, ziyaretin sonunda Başkan Altınok`a, Osmanlı’nın yetiştirdiği en büyük denizcilerden olan ‘Turgut Reis’in isminin yazılı olduğu maketten yelkenli hediye edildi. Başkan Altınok da bu yelkenlinin Belediye girişine konularak sergilenmesi talimatını verdi.

MİLLİ SPORCU ÇIKARACAĞIMIZA İNANIYORUM

Altınok, geçtiğimiz ay Trabzon’da düzenlenen Tramplen ve Kule Atlama Şampiyonası’nda 50 madalyanın 35`ini alarak 6 yıldır Türkiye şampiyonluğu unvanını göğüsleyen Keçiören Belediyesinin minik sporcularını tebrik ederek, “Çiçeklerimizi, meleklerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Tramplen ve kule atlama branşlarında ve diğer spor dallarında geleceğin Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmek için Keçiören Belediyesi olarak gerek tesisleşme gerekse manevi anlamda çocuklarımızın ve gençlerimizin destekçisi olacağız” dedi.

Altınok şunları ifade etti:

“Yılda 3 kez düzenlenen Türkiye Şampiyonası önümüzdeki Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Etlik Olimpik Yüzme Havuzumuzda gerçekleştirilecek. 33 sporcumuz Türkiye’nin birçok ilinden gelen sporcularla tramplen ve kule atlama branşlarında yarışacak. Şampiyonanın sonucunda, milli olma yolunda 6-7 sporcu adayımız var. Bu aday sporcularımızın geçmiş şampiyonalarda aldıkları ve hafta sonu alacakları başarılı puanlar göz önünde bulundurulduğunda tramplen ve kule atlama branşlarında milli sporcu çıkaracağımıza inanıyorum. Aday sporcularımız eğer millilik unvanını kazanırsa ülkemizi Bulgaristan’da temsil edecekler. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”