• Akmasa Çağrı Merkezi Akmasa Çağrı Merkezi : 444 52 76    Whatsapp Hattı Hattımız : +90 530 917 52 76
  • EN
Mustafa Kemal ATATÜRK

BAŞKAN ALTINOK, HUZUREVİNDE 100 YAŞINA BASAN ÜMMÜGÜLSÜM NİNENİN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Huzurevi sakinleriyle bayramlaşan ve 100 yaşına giren Ümmügülsüm Beştepe’nin de doğum gününü kutlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Sizlerin gönülleri milyonlarca gönüldür, milyarlarca duadır” ifadelerini kullanırken, huzurevini de ‘sevap merkez bankası’ olarak tanımladı.

Bayramlarda ve özel günlerde güngörmüş büyüklerini unutmayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural, MHP İlçe Başkanı Alpaslan Doğan ile birlikte huzurevi sakinlerinin ellerini öperek bayramlarını kutladı. Güngörmüş büyükleriyle sohbet edip hatırlarını soran ve onlara çeşitli hediyeler veren Altınok, “Huzurevindeki tüm yaşlılarımız bizim anne ve babamız, hepimiz onların birer evladıyız. Sizlerin gönülleri milyonlarca gönüldür, milyarlarca duadır. Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) buyurduğu gibi  ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’, cennet yakınımızda, sizlerin duası ve rızasını almak bizleri güçlendiriyor” dedi.

BURASI SEVAP MERKEZ BANKASI

Gönül alan ve gönül yapan olmanın önemine değinen ve Allah’ın yarattığı en değerli varlığın insan olduğunu vurgulayan Başkan Altınok, “Burayı hep ayakta ve güçlü tutmamız lazım ki işlerimiz rast gitsin, burada bir kalp kırıldı mı bizim işlerimiz rast gitmez. Kırma, insan kalbini onu Allah yaptı. O nedenle gönül kırmayalım, sizler bizim için çok değerlisiniz, sizlerin duasını, rızasını almak bizim için çok önemli… Burası Sevap Merkez Bankası, burada görev yapmak ayrıcalıktır, emek veren, emeği geçen herkesten Allah razı olsun, buradaki hizmeti kalem yazamaz”  ifadelerini kullandı. Huzurevinin bir önceki dönemde yıkılmak istendiğini belirten Altınok “Burayı yıkan, altında kalır” sözleriyle son noktayı koydu.

BU COĞRAFYANIN UMUDU TÜRKİYE

Adil ve dürüst yönetici olmanın gerekliliğinin de altını çizen Altınok sözlerini şöyle sürdürdü; “Adil ve dürüst yönetici olarak gönüllere girmekten daha büyük bir makam, rütbe, unvan yok… Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür’, Sevgili Peygamberimiz de  (S.A.V) ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır’ buyuruyor. İnsanımızı seveceğiz, birbirimizi seveceğiz. Birlik olunca aşamayacağımız hiçbir şey yok. Ayrıca şunu da unutmayalım ki devlet varsa biz varız. O nedenle başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak tüm kahraman şehitlerimizi, şanlı gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Rabbim onların şefaatine bizleri nail ve layık eylesin. Birlik, dirlik, kardeşliğimiz daim olsun çünkü Türk dünyasının, İslam coğrafyasının umuduyuz. Allah bu ülkeyi bölmek isteyen hainlere fırsat vermesin” diye konuştu.

Altınok, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural’ın Güçsüzler Yurdu binasının yapımında çok emeği olduğunu ve 1994 yılında da birlikte çalıştıklarını vurgulayarak emeklerinden ötürü kendisine ayrıca teşekkür etti.

KEÇİÖREN’E TURİST AKINI OLACAK

Başkan Altınok, Cumhuriyet Kulesinin tamamlanması ve Tepebaşındaki dükkanların Türk- Osmanlı – Selçuklu konseptiyle yenilenmesinden sonra Keçiören’in yerli ve yabancı turist akınına uğrayacağı müjdesini de paylaştı.

Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural da Başkan’a itafen ‘Sevgili Oğlum” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Başkanımızı ve tüm dostlarımızı her zaman Huzurevimize bekliyoruz, onların sizlere çok ihtiyacı var, sizlerin de onların duasına ihtiyacı var. Sevgili annelerim, babalarım, sizleri içtiğim su, aldığım nefes, ısındığım güneş kadar çok seviyorum.”

MHP İlçe Başkanı Alpaslan Doğan da konuşmasında “Bizler sizlerin evlatlarıyız, sizlerin dualarıyla ayakta duruyoruz” ifadesini kullandı.

ALTINOK: ÜMMÜGÜLSÜM NİNE MİLLİ MÜCADELE İLE YAŞIT

Huzurevinde bayramlaşma esnasında 100 yaşına basan Ümmügülsüm Beştepe’nin de doğum günü kutlandı. Başkan Altınok ile birlikte doğum günü pastasını kesen Beştepe “Başkanım, seni bizlerin duası buraya çağırdı” diye konuştu. Altınok da çeşitli hediyeler vererek doğum gününü kutladığı Beştepe’ye, “Kendisi milli mücadelenin temellerinin atıldığı, devletimizin kuruluş ve kurtuluş tarihi ile yaşıt… Rabbim sağlık versin, duaları bizimle olsun” diye konuştu.

Türk Halk Müziği sanatçıları Salih Acar ve Ayhan Karadağ’ın çeşitli türküler söylediği programda Başkan Altınok da Huzurevi sakinlerinin halayına katıldı.

 

 

05.06.2019