• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76

 

Time to Move kapsamında ulusal ve uluslar arası tüm  Eurodesk Temas Noktaları çeşitli aktiviteler düzenleyerek, Erasmus Plus ve Eurodesk’in tanıtılmasına katkı sunması hedeflenmiştir.

 

Keçiören Belediyesi Eurodesk Temas Noktası olarak Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezinde, 26.10.2016 tarihi Perşembe günü saat 14:00'da   "Time To Move For Eurodesk" Etkinliği kapsamında 200 öğrenci ve öğretmenlerinin katılımlarıyla gençlere Avrupa fırsatları hakkında bilgilendirme ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmiştir.

 

Avrupa fırsatlarıyla ilgili bilgilendirmenin yapıldığı etkinliğe Kalaba Mesleki ve Teknik Lisesi, Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, Sınav Koleji ile Yeni Nefes Koleji öğrenci ve öğretmenleri de çeşitli gösterilerle katılmışlardır. Etkinlikte palyaço gösterisi, yüz boyama aktivitesi, fotoğraf çekimi ve animasyon gösterileri, kaşıkla yumurta taşıma yarışması olmak üzere çeşitli oyunlar da oynanmıştır. Etkinliğin sonunda öğrenciler Eurodesk’in tanıtımı ve Erasmus Plus hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla rengarenk balonları kaleden gökyüzüne bırakmışlardır.

26.10.2016