• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76

SİVEREK BELEDİYESİ - KÜLTÜR KÖPRÜSÜ PROJESİ

 

T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı 2015 Sosyal Etkileşim Programı kapsamında Siverek Belediyesi ve Keçiören Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü KÜLTÜR KÖPRÜSÜ projesi kabul edilmiştir. Projenin amacı; yerel yönetimler arası kültürel etkileşimi ve tecrübelerin paylaşımını sağlamak asıl amaçtır. Proje kapsamında Urfa Siverek Belediyesi ve Ankara Keçiören Belediyesi arasında kültür,  bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirilmiştir.

Projenin ilk faaliyeti olarak 36 kişilik Siverek Belediyesi heyeti Ankara’da Keçiören Belediyesi ve sivil toplum örgütlerine 3 günlük ziyaret gerçekleştirmişler ve 24 Aralık 2015 tarihinde Siverek Belediyesi Sıra Gecesi Ekibi tarafından sıra gecesi Ankaralılara sunulmuştur.

Projenin ikinci faaliyeti 28-30 Nisan 2016 tarihinde Urfa Siverek’te gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda Keçiören Belediyesi yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve Ankara Oğuz Seğmen Ekibi Siverek Belediyesi’ni ziyaret ederek, bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlanmıştır. Projenin kültürel boyutunda Urfa Balıklı Göl, Fırat Nehri, Atatürk Barajı’na geziler düzenleyerek, Ankara Oğuz Seğmen Ekibi gösterileri ile Ankara kültürü Urfalılara tanıtılmıştır. Proje ile karşılıklı kültür paylaşımı gerçekleştirilmiştir.