03 Mayıs 2024

Keçiören’de sağanak yağışın neden olduğu taşkınlarda evini su basan vatandaşların yardımına Keçiören Belediyesi koştu. Sağanak yağıştan olumsuz etkilenen evlerde hasar tespit çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Hasar tespit çalışmaları neticelenince afetten etkilenen vatandaşlarımıza gereken desteği elimizden geldiğince vereceğiz” dedi.

Çalışmalar koordinasyon merkezinden yönetildi

Geçtiğimiz günlerde aniden bastıran sağanak yağış, Keçiören’in bazı noktalarında su baskınlarına neden oldu. Şiddetli yağışın başlamasıyla kurulan koordinasyon merkezine başkanlık eden ve yağıştan olumsuz etkilenen vatandaşların evlerine giden Özarslan, yaraların hızla sarılacağını söyledi. Özarslan, gün içinde de vatandaşların evlerinde ve işyerlerinde yürütülen sel sonrası temizlik çalışmalarını yakından takip etti.

Evler hızlıca temizlendi

Keçiören Belediyesi tarafından oluşturulan temizlik ekipleri, sağanak yağıştan etkilenen evlerde bir yandan kullanılamaz hale gelen eşyaları tespit ederken diğer yandan da temizlik çalışması yürüttü. Yaraların hızla sarıldığı ilçede, cadde ve sokaklarda da sel sularının biriktirdiği kum ve taş birikintileri de belediye ekiplerince temizlendi.