• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76

AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ- EVS - EUROPEAN VOLUNTARY SERVICE

AGH-Avrupa Gönüllü Hizmeti, EVS - European Voluntary Service


Avrupa Gönüllü Hizmeti, istenilen bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dahilinde gençlerimizi gönderebileceğimiz bir hizmettir. Tüm gençlerin gönüllülük, kültürlerarası öğrenme, kişisel gelişim, yeni ulusları tanıma fırsatı yaşamalarına imkan sağlamaktadır.

 

Avrupa Gönüllü Hizmetinin amacı, Avrupa Birliği'nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir.

 

Keçiören Belediyesi akredite olarak, uluslararası gönüllü kuruluşlar arasında yer almış, gönderen, evsahibi ve koordinatör kuruluş olarak yetkinlik kazanmıştır.

 

Ulusal Ajans yetkilileri akredite çalışmalarını 18 Mart 2015 tarihinde kurumu ziyaret ederek gerçekleştirmişlerdir.

Avrupa Gönüllü Hizmetine başvuran gençlerden hiçbir ücret alınmaz. Gencin yol giderlerinin %90’ı, konaklama, yemek masrafları ve dil eğitimi Ulusal Ajans tarafından karşılandığı gibi kendisine belli bir miktar da cep harçlığı verilir.

Keçiören Belediyesi’nin akreditasyon süreci 2020 tarihine kadar geçerlidir.

AGH hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


 Ön Görüşme

 
 Sizinle yapacağımız ön görüşmede kişisel özellikleriniz, gönüllü çalışmalarınız, yaşama bakış açınız, deneyimleriniz, AGH’den beklentileriniz, gideceğiniz projeye yapabileceğiniz katkılar, vb. konularda söyleşip hakkınızda bilgi sahibi olacağız.

 Özgeçmiş ve Motivasyon Mektubu

 Ön görüşme öncesinde sizden Ev Sahibi Kuruluşa göndermek üzere hazırlayacağınız İngilizce europass cv formatını iletmenizi isteyeceğiz. Burada yazacağınız Motivasyon Mektubu “niye AGH’ye katılmak istediğinizi” açıklayan genel bir metin olmalıdır. Gönüllü Ön Görüşme Belgesi’nde yazdıklarınızın İngilizce çevirisini burada kullanabilirsiniz. Ayrıca  ingilizce genel motivasyon mektubuna gideceğiniz proje  belirlendikten sonra,  proje ile ilgili 2-3 paragraf da eklemelisiniz ki, kuruluş sizin o projeye uygun olup olmadığınızı değerlendirebilsin.

 AB Veri Tabanı

 
 Siz tüm program ülkelerindeki ev sahibi kuruluşların yer aldığı veri tabanına buraya tıklayarak gitmek istediğiniz ülke ya da çalışma alanına göre projeleri inceleyebilirsiniz.

AGH Gidiş Süreci

 
 Keçiören Belediyesi  AGH ’ne gitme konusunda size gereksinim duyacağınız her konuda bilgi verecek, sigorta işlemlerinizi yürütecek, biletinizin alınması, vize, vb. konularda danışmanlık yapacaktır. Gönüllünün projesine başlamasından sonra her ay Keçiören Belediyesi’ ne, projesi ile ilgili bir rapor hazırlaması gerekmektedir. 

 

Keçiören Belediyesi ayrılış öncesinde, proje süresince ve ayrılış sonrası süreçlerinde gönüllülere destek olmaya devam eder.

 

Başvuran adayların proje faaliyetlerinde kendilerini ifade edebilecek kadar İngilizce dil yeterlilliğine sahip olması gerekmektedir.

 

BAŞVURULAR:

Banu Niyazoğlu

0312 361 90 93

www.kecioren.bel.tr 

banuniyazoglu@kecioren.bel.tr 

http://www.facebook.com/EVS/Ke ciorenMunicipality

EUROPASS CV

BAŞVURU FORMU

MOTİVASYON MEKTUBU

ULUSAL AJANS ONAY BELGEMİZ