• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76

AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ

Proje Türü: Youth in Action -Gençlik Programı Eylem 2- Avrupa Gönüllü Hizmeti

Proje Finansmanı: Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı)

Proje Süresi: 4 yıl

Proje Koordinatörü: Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,

Proje Ortakları: AB Program ülkeleri

 

Keçiören Belediyesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından Avrupa Gönüllü Hizmeti koordinatör ve gönderen kuruluş olarak akredite edilmiştir.

Keçiören Belediyesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından finanse edilen, 18 – 30 yaş arası gençlerin katılabileceği,  katılımcılara kültürlerarası öğrenme, kişisel gelişim, yeni ulusları tanıma imkanı verilen Avrupa Gönüllü Hizmeti ile sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık periyotlarda istenilen bir Avrupa ülkesine gitme imkanı sağlıyor.   

Ulusal Ajans yetkilileri akredite çalışmalarını 17/18 Ekim 2011 tarihlerinde Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nü ziyaret ederek gerçekleştirmiştir. Daha sonraki aşamada ise gençlerin gönderileceği AB ülkelerinden hosting (ev sahibi kuruluş) ile iletişime geçilerek gönüllü gençler bu ülkelere gönderilmiştir. Avrupa Gönüllü Hizmeti ile başvuran gençlerden hiçbir ücret alınmamaktadır. 2012- 2013 yılları arasında 12 genç Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde gönüllü hizmetinde bulunarak farklı tecrübeler kazanma fırsatı yakalamıştır.