19 Mayıs 2024

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan ve eşi Filiz Özarslan gençlerle birlikte Gençlik Alayı Yürüyüşü gerçekleştirdi. Metrelerce uzunluktaki Türk Bayrağı, Atatürk posterleri ve meşalelerle gerçekleştirilen yürüyüşün ardından ünlü şarkıcılar Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’un sahne aldığı konserle Keçiören’deki bayram coşkusu doruğa ulaştı. Kalaba Kent Meydanı’nı tıka basa dolduran Keçiörenliler gönüllerince eğlenerek 19 Mayıs ruhunu akşam geç saatlere kadar yaşadı.

“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir”

Milli Bayram coşkusunu doyasıya yaşayan vatandaşlara hitaben konuşan Başkan Özarslan, “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ümüzün Samsun`a çıkarak Milli Mücadele’yi başlattığı ve milletimizin bağımsızlık mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919’un 105’inci yılını gurur ve onurla Keçiören’imizde kutluyoruz. Atatürk`ümüzün sizlere olan güveni ve inancıyla bu özel günü gençliğe armağan etmesi sizlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermektedir. Sizler Cumhuriyetimizin teminatısınız ve bu değerli mirası geleceğe taşıyacak olan yine sizlersiniz. Nasıl bu vatan darda kaldığı zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları birileri gibi Akdeniz kıyılarına, Malta Adalarına kaçmadıysa; nasıl ki Bandırma Vapuruna binip vatan için yola çıktıysa bizim gençliğimiz de aynı işi yapacaktır. Ulu Önder Atatürk`ümüzün ifadesiyle, ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.’ Unutmamalıyız ki Atatürk`ümüzün bizlere bıraktığı bu mirası yaşatmak, ileriye taşımak bizim sorumluluğumuzdadır. Bu anlamlı günde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, hepinize sağlık, mutluluk, başarılar diliyorum. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Atatürk, Yaşasın 19 Mayıs. Ne mutlu Türk’üm diyene!” dedi.

Kalaba Kent Meydanı tıklım tıklım doldu

Keçiören’de gün boyu devam eden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Kalaba Kent Meydanı’na kurulan platform ve oyun alanlarıyla yediden yetmişe tüm vatandaşlara keyif dolu bir gün yaşattı. Halk dansları gösterisinden yerel sanatçıların sahne performanslarına varıncaya kadar birçok etkinliğin düzenlendiği Kalaba Kent Meydanı’nda dolu dolu bir gün yaşandı. Gençler, kendilerine armağan edilen Milli Bayramı devasa Türk Bayrağı, Atatürk posterleri ve meşalelerle Kızlarpınarı Caddesi’nden Keçiören Belediyesi önüne kadar yaptıkları Gençlik Alayı Yürüyüşü ile kutlarken Başkan Özarslan ve eşi Filiz Özarslan da onlara eşlik etti. Gençlik Alayı Yürüyüşü’nün ardından geceye damga vuran Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş konseri gençlerin ve Keçiörenlilerin coşkusunu doruğa çıkardı. Birbirinden eğlenceli şarkıları seslendiren sanatçılar, Atatürk ve kırmızı beyaz Bayraklarla süslenen Keçiören’e unutulmaz bir 19 Mayıs akşamı yaşattı. Başkan Özarslan, TEKNOMER tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel düzenlenen ’19 Mayıs Gençlik E-spor Turnuvası’nın finalinde birinci olan Tournament Enjoyers ve ikinci olan NEXUSIAL takımlarına ödüllerini verirken, Keçiören’deki 19 Mayıs coşkusunu doruğa çıkaran sanatçılar Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’a çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti.

Keçiören’deki kutlamalara Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Saniye Barut da katıldı.