Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası'nin bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

TAMAMLANAN PROJELER

TAMAMLANAN PROJELER

15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI

Kaide hariç 15 Temmuz'a gönderme olarak 15 m yüksekliğindeki  15 Temmuz Şehitler Anıtı üzerinde Keçiören'in aziz şehitlerinin fotoğrafları ve isimleri yer alıyor. Anıtta altın rengindeki ana formun her bir şeridi bir şehidi simgeliyor. Bu şeritler en tepede yükselen Türkiye yıldızını oluşturuyor. Ana formu destekleyen ve ayakta tutan 4 yan formda ise 4 temel ilke yer alıyor. Her bir yan formun üzerinde kabartma olarak ‘tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet’ yazıyor. Anıtın önündeki panoda ise 15 Temmuz'da verilen  Türkiye'nin 249 şehidinin isimleri yer alıyor.

 

19 MAYIS ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Halkımızın daha sağlıklı, güvenli ve rahat bir ortamda alışverişlerini yapmalarını sağlamak hem de haftada bir gün kullanılıp diğer günler atıl olarak kalan pazar yerlerimiz yeniden düzenlenerek daha aktif sosyal alanlar haline dönüştürülmektedir. Hizmete açılmıştır.

ABDURRAHİM KARAKOÇ KÜLTÜR, SPOR VE GENÇLİK MERKEZİ

Yapımı tamamlanan Abdurrahim Karakoç Kültür, Spor ve Gençlik Merkezi ise Bağlum’un ilk kültür merkezi olma özelliğini taşıyor. Bağlum'a ayrı bir değer katacak tesis, 6 bin 500 metrekarelik alana inşa edildi. Merkezin içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, aerobik ve fitness salonları, çok amaçlı salon, 6 derslikli KEDEM kurs merkezi , gençlik merkezi aktivite salonu ile kafeterya ve dinlenme alanları bulunuyor. Abdurrahim Karakoç Kültür, Spor ve Gençlik Merkezi'nin hemen yakınına yapılan Bağlum Mesire Alanı vatandaşların temiz havadan yararlanarak nitelikli zaman geçirmesini sağlıyor. Kameriye, piknik masalarının yerleştirildiği mesire alanında gençler ve çocuklar  için de biri büyük, biri küçük 2 futbol sahası ile plaj voleybol sahası bulunuyor.

AŞIK VEYSEL PARKI

Atapark Mahallesinde 16.140 m²’lik alanı tamamen revize ederek açık hava düğünlerinin yapılabileceği bir meydan, mahalle konağı, teraslı oturma cepleri, çocuk oyun alanı bulanmaktadır. Karşısındaki alanda ise 2500 m²’lik  Aşık Veysel Meydanı tasarlanmıştır.

BADEMLİK ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Bademlik Pazaryeri içerisinde; 1 adet kısa süreli cocuk bakım merkezi, 9 derslikli Keçiören Meslek Edindirme Kurs Merkezi(KEÇMEK), 2 adet idari büro, 1 adet zabıta  noktası, 1 adet düğün salonu, 1 adet market, bay&bayan ve engelliler için tuvaletler , bebek bakım odası, 1 adet Spor ve çok amaçlı salon, otoparklar ve çocuk oyun alanı yer almaktadır.

BAĞLUM SON DURAK PARKI

Bağlum'da otobüs son durağı karşısında çocuk ve genç nüfusa hitap edecek bir projedir. Meydan tasarımı, çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.Park tasarımı yapılırken tarihimizden Türk kültürümüzden örneklemeler kullanılmıştır.

ÇALDIRAN ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Çaldıran Pazaryeri projesi içerisinde; 1 adet üzeri membran çatı örtüsü ile kapatılmış pazar alanı, 11 adet derslik ve 1 adet toplantı salonundan oluşan Keçiören Meslek Edindirme Kurs Merkezi (KEÇMEK), 6 adet ofis, 2 adet toplantı salonundan oluşan sivil toplum kuruluşlarının kullanabileceği, STK çalışma merkezi, 2 adet düğün salonu, zabıta noktası, kısa süreli çocuk bakım merkezi, bay&bayan ve engelliler için tuvaletler ve bebek bakım odası yer almaktadır.

ÇANAKKALE ANITI VE ÇANAKKALE SAVAŞ PLATOSU

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında  Çanakkale’deki orijinal Çanakkale Şehitleri Anıtı dikkate alınarak küçültülerek Ovacık Mahallesi Kartaltepe Kent Ormanında inşa edilen  anıtın  yüksekliği 10.42 metredir. 

DEPREM PARKI

Sistem; atıl vaziyette deprem zamanı kullanılmayı beklemediği için amorti süresi hesabı yapmakta mümkün oluyor. Klasik tip lambalar ile karşılaştırıldığında ledli lambalar kendilerini ortalama 1,5 yıl içerisinde amorti etmektedir. (Sadece ledli armatürler ele alındığında, güneş enerjisi sistemi hariçtir).

ENGELSİZ PARK

Özürlü insanların kentsel yaşama katılım alanındaki ihtiyaçları, özürlü olmayanlarla farklı olmakla birlikte, benzerdir. Özürlü olarak tanımlanan bireyleri, toplumun ayrı bir kesimi olarak niteleme yerine bütünleşmiş bir parçası olarak algılayabilmek ve mekanda da buna olanak sağlayabilmek amacıyla fiziksel çevreye ulaşılabilirliğini sağlamak gerekmektedir.

FATİH SULTAN PARKI

Keçiören’in en gözde Lokasyonlarından biri olan Gazino’da bulunan Fatih Sultan Parkı, kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarını %100 sağlayan bir kent dokusu haline getirildi.

GİRESUN CADDESİ AKVARYUM REVİZYON PROJESİ

2011 yılında yapılan anket sonucu yıkılma kararı alınan Giresun Caddesindeki Akvaryum 2012 yılında Başkanlığımızca hazırlanan renovasyon projesiyle içinde fıskiyeli havuz, iskeleler ve çok sayıda oturma alanı oluşturularak tamamlanmıştır.

GÜMÜŞDERE IHLAMUR VADİSİ

Bir doğaya dönüşüm projesi olan Gümüşdere Ihlamur Vadisi; Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor.

İNCİRLİ YURT RENOVASYON

İncirli Yurt Renivasyon

İncirli mahallesinde 30502 ada 5 parsel üzerinde 5756 m2 alan üzerinde toplam inşaat alanı 1700 m2 olup toplamda 3 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında 115 m2'lik mutfak ve 82m2'lik yemekhane hizmet vermektedir. Zemin katında 1 adet müdür odası ve sekreter odası mevcut olup birinci ve ikinci katlarda ise 4'er kişilik 9 adet ve 2'şer kişilik 2 adet odalar yer almaktadır. 1 adet etüt odası ve 1 adet oturma odası mevcuttur. 

KALABA KENT MEYDANI

Meydan Engelsiz kullanımına uygun olup örnek engelsiz kent meydanıdır.

KARAKAYA AK PARTİ HATIRA ORMANI

Ovacık Mahallesi Karakaya Köyü  yakınında   yer almaktadır.

KARDEŞLER ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Halkımızın daha sağlıklı, güvenli ve rahat bir ortamda alışverişlerini yapmalarını sağlamak hem de haftada bir gün kullanılıp diğer günler atıl olarak kalan pazar yerlerimiz yeniden düzenlenerek daha aktif sosyal alanlar haline dönüştürülmektedir. Hizmete açılmıştır.

KARTALTEPE KENT ORMANI

Ovacık mahallesinde  bulunan mesire alanı,halkın yoğun ilgisini çekmektedir.

KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM EK HİZMET BİNASI

Yapı zemin + 4 kat olup tek bodrum kata sahiptir. Zemin katta  vezneler, halkla ilişkiler, zabıta, sağlık işleri,  diğerkatlarda ise hizmet birimleri yer alacaktır. Tek bodrum katı bulunan binanın teknik hacimleri de bu katta yer almaktadır. Bina dinamik yapısıyla değişen  Bağlum’a yeni bir yüz oluşturacak yeni bir kimlik kazandıracaktır. Hizmete açılmıştır.

KEÇMEK&KEDEM MERKEZİ

Fatih Caddesi üzerinde bulunan eski kaymakamlık binası revizyon edilerek, keçmek ve kedem eğitim merkezi haline dönüştürülmüştür.